Nadal Sert Zeminden Şikayetçi

Diğer Dallar
Teniste erkekler dünya klasmanının bir numarası Rafael Nadal, pazar günü sert kort Grand Slam’i Avustralya Açık’ta şampiyonluğa ulaştığı için zemin konusunda daha rahat konuştuğunu söyledi...
EMOJİLE

Teniste erkekler dünya klasmanının bir numarası Rafael Nadal, pazar günü sert kort Grand Slam’i Avustralya Açık’ta şampiyonluğa ulaştığı için zemin konusunda daha rahat konuştuğunu söyledi.

Toprak kortların yıldız oyuncusu, giderek daha fazla sert kort turnuvasına çıktıklarını hatırlattı ve bu tür zeminin çim ve toprak zeminden daha zorlayıcı olduğunu savundu.

22 yaşındaki sporcu ayrıca, emekliye ayrıldıktan sonra da tenis ve futbol oynamak istediğini söyledi. Ancak gençken çok fazla turnuvaya katılmasının, ileride kendini zorlayabileceğini belirtti. Nadal, kariyerinin zirvesine çıktığı geçen yıl dizindeki sakatlık nedeniyle masters ve davis kupalarını kaçırmıştı. 

Kapalı kort turnuvaları da hesaba katılırsa tenis sezonunun yarısından çoğu sert zeminde geçiyor. Sadece bir ay çim kort turnuvaları düzenleniyor, sezonun geri kalanında ise toprak kort turnuvaları yapılıyor. Profesyonel Tenisçiler Birliği’nin dünya turunda bu yıl 68 turnuva yer alıyor.