Muş’tan Dünya Şampiyonluğu’na

Diğer Dallar
Türkiye Liseler Arası Atletizm Şampiyonası‘nda ülke birincisi olan Muşlu atletler, Türkiye’yi temsil etmek üzere Slovakya’ya gitti. Yırtık ayakkabıları ile 19-24 Nisan Dünya Liseler ...
EMOJİLE

Türkiye Liseler Arası Atletizm Şampiyonası‘nda ülke birincisi olan Muşlu atletler, Türkiye’yi temsil etmek üzere Slovakya’ya gitti.

Yırtık ayakkabıları ile 19-24 Nisan Dünya Liseler Arası Atletizm Şampiyonası‘na hazırlanan Muş Rekabet Lisesi öğrencileri, kız ve erkeklerde dünya şampiyonu olarak Türkiye’ye dönmeyi hedefliyor. Başarılı sporcular, 2008 yılında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen dünya şampiyonasında erkeklerde birinci olmuştu. Erkeklerde son 3 yıldan beri krosta Türkiye şampiyonluğunu kimseye bırakmayan okul, kız takımı ile ilk kez dünya ülkeleri karşısına çıkacak.

Antalya’da düzenlenen yarışmada kız ve erkeklerde Türkiye şampiyonu olan Rekabet Lisesi öğrencileri, koşuya lastik ayakkabı ile başlamıştı. Köyde çift sürmekten budama yapmaya kadar birçok işle uğraşan şampiyonlar, antrenmanlarında da yırtık ayakkabılarla koşuyorlardı. Okul Müdürü Mehmet Zakir Adanur, "Dünyada hiçbir lise, hem kız hem de erkeklerde aynı yıl şampiyon olmadı. Bu yıl her ikisinde de şampiyonluğu hedefliyoruz." dedi.