Kimine Sevinç, Kimine Hüzün

Diğer Dallar
Favoriler peş peşe elenirken Serena Williams, Kanadalı Wozniak’a şans tanımadı. 2002 şampiyonu, 6-1 ve 6-2 ile çeyrek final biletini kaptı… Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda kadınlarda...
EMOJİLE

Favoriler peş peşe elenirken Serena Williams, Kanadalı Wozniak’a şans tanımadı. 2002 şampiyonu, 6-1 ve 6-2 ile çeyrek final biletini kaptı…

Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda kadınlarda 2 numaralı seribaşı Birleşik Amerikalı Serena Williams’ın favorilerin peş peşe elendiği Paris’te yüzü güldü.

Williams, 24 numaralı seribaşı Kanadalı Aleksandra Wozniak karşısında 2 sette çeyrek final biletini kaptı.

23 dakika süren ilk sette Wozniak nefes alamadı. Williams 6-1’e 15-2’lik winner üstünlüğü ile ulaşırken 2 kez servis kırdı.

İkinci sette 2002 şampiyonu Amerikalı raket 1 kez servis kırdırsa da korttan 6-2’lik sonuçla 2-0 galip ayrıldı.

Nadal yıkıldı

Dünya sıralamasının 1 numaralı ismi Rafael Nadal, 4. turda Soderling’e sürpriz bir şekilde 3-1 yenilerek Fransa Açık Turnuvası’na veda etti.

Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda son 4 yılın şampiyonu İspanyol Rafael Nadal, 4. turda elendi.

2003 yılında TED Open Tenis Turnuvası’nı kazanan Soderling ile 4. turda karşılaşan Nadal, İsveçli raket karşısında sürpriz bir mağlubiyet aldı.

İlk seti 6-2’lik sonuçla kaybeden İspanyol raket, 1 saat 15 dakika süren ikinci seti çok zorlanmasına rağmen 7-6 kazanmayı bildi. Üçüncü sette yeniden oyuna ağırlığını koyan Soderling, yıldız tenisçinin servisini kırmayı başardı ve 6-4’lük sonuçla setlerde 2-1 öne geçti.

Karşılaşmanın 4. seti de büyük bir çekişmeye sahne oldu. İki tenisçi de eşitliği bozmayı başaramazken, tie break’e geçildi. Burada da Nadal’a 7-2 üstünlük kuran Robin Soderling korttan 3-1 galip ayrıldı ve sürpriz bir şekilde yarı finale yükselen isim oldu.

Nadal kariyerinde ilk kez Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda korttan mağlubiyetle ayrılırken, oynadığı 11. maçta set kaybetti.