Kimine Sevinç, Kimine Hüzün

Diğer Dallar
Favoriler peş peşe elenirken Serena Williams, Kanadalı Wozniak’a şans tanımadı. 2002 şampiyonu, 6-1 ve 6-2 ile çeyrek final biletini kaptı… Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda kadınlarda...
EMOJİLE

Favoriler peş peşe elenirken Serena Williams, Kanadalı Wozniak’a şans tanımadı. 2002 şampiyonu, 6-1 ve 6-2 ile çeyrek final biletini kaptı…

Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda kadınlarda 2 numaralı seribaşı Birleşik Amerikalı Serena Williams’ın favorilerin peş peşe elendiği Paris’te yüzü güldü.

Williams, 24 numaralı seribaşı Kanadalı Aleksandra Wozniak karşısında 2 sette çeyrek final biletini kaptı.

23 dakika süren ilk sette Wozniak nefes alamadı. Williams 6-1’e 15-2’lik winner üstünlüğü ile ulaşırken 2 kez servis kırdı.

İkinci sette 2002 şampiyonu Amerikalı raket 1 kez servis kırdırsa da korttan 6-2’lik sonuçla 2-0 galip ayrıldı.

Nadal yıkıldı

Dünya sıralamasının 1 numaralı ismi Rafael Nadal, 4. turda Soderling’e sürpriz bir şekilde 3-1 yenilerek Fransa Açık Turnuvası’na veda etti.

Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda son 4 yılın şampiyonu İspanyol Rafael Nadal, 4. turda elendi.

2003 yılında TED Open Tenis Turnuvası’nı kazanan Soderling ile 4. turda karşılaşan Nadal, İsveçli raket karşısında sürpriz bir mağlubiyet aldı.

İlk seti 6-2’lik sonuçla kaybeden İspanyol raket, 1 saat 15 dakika süren ikinci seti çok zorlanmasına rağmen 7-6 kazanmayı bildi. Üçüncü sette yeniden oyuna ağırlığını koyan Soderling, yıldız tenisçinin servisini kırmayı başardı ve 6-4’lük sonuçla setlerde 2-1 öne geçti.

Karşılaşmanın 4. seti de büyük bir çekişmeye sahne oldu. İki tenisçi de eşitliği bozmayı başaramazken, tie break’e geçildi. Burada da Nadal’a 7-2 üstünlük kuran Robin Soderling korttan 3-1 galip ayrıldı ve sürpriz bir şekilde yarı finale yükselen isim oldu.

Nadal kariyerinde ilk kez Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda korttan mağlubiyetle ayrılırken, oynadığı 11. maçta set kaybetti. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme