İşitme Engelliler Dünya Kupası Başlıyor

Diğer Dallar
Türkiye, 2011 İşitme Engelliler Dünya Tenis Şampiyonası’nı evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu’nun 2011 faaliyet programında yer alan dünya şampiyonası ...
EMOJİLE

Türkiye, 2011 İşitme Engelliler Dünya Tenis Şampiyonası’nı evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu’nun 2011 faaliyet programında yer alan dünya şampiyonası 18 – 25 Haziran tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek.

Turnuvaya 13 ülke katılırken, müsabakalar İzmir Örnekköy Tenis Kortları’nda yapılacak. Turnuvaya ise Türkiye’nin yanısıra, Çin, Tayvan, Japonya, Avusturya, Avustralya, İngiltere, Fransa, Slovenya, Yunanistan, İspanya, Rusya ve Almanya’nın katılacağı açıklandı.

Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Oktay Aktaş, Türkiye olarak önemli bir organizasyona imza atacaklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Federasyon olarak önemli bir organizasyona evsahipliği yapacağız. İşitme engellilerde dünyanın en iyi ülkeleri İzmir’e gelecek. Burada çok güzel karşılaşmalar oynanacak. Türkiye, olarak da elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İzmirli sporseverleri maçlarımızı izlemeye ve engelli sporcularımıza destek olmaya çağırıyoruz. "

Cihan