77. Büyük Atatürk Koşusu

Diğer Dallar
77. Büyük Atatürk Koşusu’nu erkeklerde Ali Haydar Tekgöz, bayanlarda ise Türkan Özata kazandı. Dikmen Keklik Pınarı’ndan başlayıp TCCD Ankara Garı önünde tamamlanan, 10 bin 800 metre mesaf...
EMOJİLE

77. Büyük Atatürk Koşusu’nu erkeklerde Ali Haydar Tekgöz, bayanlarda ise Türkan Özata kazandı.

Dikmen Keklik Pınarı’ndan başlayıp TCCD Ankara Garı önünde tamamlanan, 10 bin 800 metre mesafeli yarışta, erkeklerde Ali Haydar Öztürk, 30.09’luk derecesiyle birinci gelirken, Erdinç Ekin 30.27 ile ikinci, Muzaffer Bayram ise 30.31’lik derecesiyle 3. sırayı elde etti.

Bayanlarda Türkan Özata’nın 33.53 ile altın madalyaya uzandığı yarışta, Süheyla Adıyaman 35.45’lik derecesiyle 2., Şeyma Karagöz Yıldız da 36.04’lük derecesiyle 3. sırada yer aldı.
Erkeklerde altın madalya kazanan Ali Haydar Öztürk, parkurun zorluğuna dikkati çekerek, ”Parkur zordu ama hava şartları geçen yıla oranla çok daha iyiydi. Güzel bir yarış oldu. Birinci bitirdiğim için mutluyum” dedi.

Bayanlarda birinci gelen Türkan Özata ise doğum yaptığı için yarışlara 3 yıl ara verdiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

”Kış sezonunu çok iyi geçiriyorum. Hedefim Akdeniz Oyunları ve Dünya Şampiyonası’nda derece almak. Burada birinci geldiğim için çok mutluyum. Umarım güzel bir sezon geçiririm.” 
Yarışın ardından bitiş noktası olan Ankara Garı önünde, Ankara Kulübü Derneği üyesi seymenler folklor gösterisi yaptı.

AA