100 Yıla Bedel 100 Metre

Diğer Dallar
Milli atlet Nevin Yanıt, 20. Avrupa Şampiyonası‘nda bayanlar 100 metre engelli yarı final yarışında 12.71‘lik derecesiyle serisinde birinci olarak finale yükselirken, Türkiye rekoru da kır...
EMOJİLE

Milli atlet Nevin Yanıt, 20. Avrupa Şampiyonası‘nda bayanlar 100 metre engelli yarı final yarışında 12.71‘lik derecesiyle serisinde birinci olarak finale yükselirken, Türkiye rekoru da kırdı.

Nevin, kendine ait 12.74’lük Türkiye rekorunu 3 salise geliştirerek, 12.71’e taşıdı. Avrupa Şampiyonası tarihinde 100 metre engellide final koşacak ilk Türk atlet olan 24 yaşındaki Nevin Yanıt, şampiyonanın yarı final serilerinde mücadele eden toplam 16 atlet arasında en iyi dereceyi elde etme başarısını da gösterdi.

CUMHURBAŞKANI GÜL, NEVİN YANIT’I KUTLADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, bayanlar 100 metre engellide altın madalya kazanan Nevin Yanıt’ı kutladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Gül’ün, İspanya’nın Barcelona kentinde devam eden şampiyonada bayanlar 100 metre engellide altın madalya kazanarak gurur verici bir başarı elde eden milli sporcu Yanıt’a tebrik telgrafı gönderdiği bildirildi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, NEVİN YANIT’I KUTLADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, altın madalya kazanan milli atlet Nevin Yanıt’ı kutladı.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, ”Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, altın madalya kazanan milli atlet Nevin Yanıt’a bir tebrik telgrafı göndererek kutlamıştır” ifadesine yer verildi.

MEHMET TERZİ: "MÜTHİŞ BİR DERECE"

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, 20. Avrupa Şampiyonası’nda bayanlar 100 metre engellide 12.63’lük dereceyle altın madalya alan Nevin Yanıt için "Müthiş bir derece" değerlendirmesini yaptı.

Yarış sonrasında, hemen basının bulunduğu alana inerek Nevin’i tebrik eden Mehmet Terzi, basına yaptığı değerlendirmede, "Nevin çok yarış koşarak buraya geldi. 12.71’e koşması bizce sürpriz olmadı, ama 12.63’e düşüş müthiş bir derece oldu. İleride yapacağı dereceleri erken yaptı diye düşünüyorum. 2012’ye kadar 12.50’ye inecektir ve dünyada ilk sırada yer alacaktır" dedi.

"Nevin’den madalya bekliyorduk, ama rengini bilmiyorduk. O beklentilerimizin üzerinde müthiş bir derece yaptı" diyen Terzi, "Nevin ile geldiği günden beri konuşuyorduk. O da madalya alacağını söylüyordu, özgüveni vardı. Yarı finalden sonra özgüveni arttı" şeklinde konuştu.

"Avrupa şampiyonaları tarihinde Türkiye ilk defa 2 madalya birden kazanmayı başardı. Neler söyleyeceksiniz" şeklindeki bir soruya da Terzi, "Biz buraya 4 madalya şansı için gelmiştik. Rekor için gelmiştik. Yarın da bir altın ve 1 gümüş geleceğini düşünüyorum. Sonuçta eğer beklentilerimiz doğru çıkarsa 3 altın 1 gümüş müthiş birşey. Bundan da mutluluk duyarız" cevabını verdi. Terzi, yarın bayanlar 5 bin metrede yarışacak milli atletlerden Elvan Abeygelesse ve Alimitu Bekele’nin ilk iki sırayı alacaklarına inandığını ifade etti.

Öte yandan, Avrupa şampiyonu olan milli atlet Nevin’e, Türkiye’den çok sayıda tebrik telefonları gelirken, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de milli sporcuya telefon açarak tebrik etti.

Nevin’e yabancı basının da çok büyük ilgi gösterdiği görüldü.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi