Filenin Sultanları şampiyon oldu

Basketbol
A Milli Bayan Voleybol Takımı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları hazırlıkları kapsamında katıldığı ”Alassio Edison Cup” turnuvasındaki son maçında, ev sahibi İtalya’ya 3-2 yenilmesine k...
EMOJİLE

A Milli Bayan Voleybol Takımı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları hazırlıkları kapsamında katıldığı ”Alassio Edison Cup” turnuvasındaki son maçında, ev sahibi İtalya’ya 3-2 yenilmesine karşın, turnuvayı birinci bitirmeyi başardı.
 
İtalya ile Türkiye arasındaki maç büyük çekişmeye sahne oldu. Hırslı bir oyun sergileyen (A) Milli Takım, setlerde iki kez geriye düşmesine rağmen maçı bırakmadı. Maçın galibi final setinde belli olurken, ay-yıldızlılar, istedikleri oyunu sahaya yansıtamayınca bu seti 15-8, mücadeleyi de 3-2 kaybetti.
 
Turnuvadaki ilk maçında Rusya’yı 3-1 yenip, ikinci maçında ise İtalya’ya 3-2 yenilen ”Filenin sultanları”, 4 puan toplarken, Rusya’nın da turnuvadaki diğer maçta İtalya’yı 3-2 mağlup etmesiyle zirvede yer aldı.
 
Karşılaşma sonrası turnuvaya adını veren ünlü kitap satış mağazası Edison’un direktörü Davide Pozzi, Alassio Edison Kupası’nı takım kaptanı Esra Gümüş’e verdi. Milliler, daha sonra kupayla maçı izlemeye gelen gurbetçi vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.
 
Ay-yıldızlılar, yarın Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla Cenova kentinden yurda dönecek. (A) Milli Takım, olimpiyatlara kadar hazırlıklarını İstanbul’da sürdürecek.
 
İTALYA: 3 – TÜRKİYE: 2
 
Salon: Palasport Ravizza
 
Hakemler: Mauro Goitre, Marco Braico (İtalya)
 
Türkiye: Esra, Ergül, Polen, Gözde, Eda, Naz (Gülden, Gizem, Güldeniz, Özge)
 
İtalya: Del Core, Arrighetti, Caterina Bosetti, Rondon, Costagrande, Gioli (Croce, Lucia Bosetti, Barazza, Piccinini)
 
Setler: 28-26, 15-25, 25-20, 22-25, 15-8
 
Süre: 123 dakika (31, 24, 26, 29, 13)