Yetişkin Sağlığı

Uzun Boyun Sırrı Ne?

Boy uzunluğunun önemli ölçüde genetiğe bağlı olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley, büyüme çağında alınan kalsiyum bakımından zengin gıdaların ve yapılan sporun özellikle gelişme çağındaki çocukların boylarının..

Uzun Boyun Sırrı Ne?

Boy uzunluğunun önemli ölçüde genetiğe bağlı olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley, büyüme çağında alınan kalsiyum bakımından zengin gıdaların ve yapılan sporun özellikle gelişme çağındaki çocukların boylarının uzamasında çok önemli olduğunu söyledi.

Beslenme şeklinin ve sporun boyun uzamasında çok önemli etki yaptığını belirten Doktor Yasemin Bradley, "Beslenme şeklimiz ve sporun boyumuzun uzun mu kısa mı olacağı üzerinde çok önemli etkisi var. Anne ve babamız uzunsa, büyük olasılıkla biz de uzun boylu oluruz. Kısa boylu bir anne ve babanın uzun boylu bir çocuğu olması çok nadir bir durumdur. Fakat imkansız bir durum değildir. Büyüme çağında alınan mineral ve kalsiyumdan zengin doğal gıdalar ve yapılan spor özellikle gelişme çağında ki çocukların boylarının uzamasında çok etkilidir" dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL