Yetişkin Sağlığı

Uzmanlar Muhteşem Saçların Sırrını Açıkladı

Thomas Taw’dan Daha Sağlıklı Saçlar İçin İpuçları : – Saçı sert bir şekilde kurulamak, saçın yıpranmasına sebep olur. Bu yüzden saçınızı kuruturken önce suyunu elinizle sıkın ve bir havlu yardımıyla..

Uzmanlar Muhteşem Saçların Sırrını Açıkladı

Thomas Taw’dan Daha Sağlıklı Saçlar İçin İpuçları :

– Saçı sert bir şekilde kurulamak, saçın yıpranmasına sebep olur. Bu yüzden saçınızı kuruturken önce suyunu elinizle sıkın ve bir havlu yardımıyla nazikçe kurulayın.
– Saçınıza kaybettiği keratinleri geri kazandırmak için en az haftada bir kez, onarıcı bakım ürünleri ile saçınıza bakım yapın.
– Dengeli beslenmek, sağlıklı saçlara sahip olmak için büyük rol oynar. Beslenirken yeteri kadar protein ve multivitamin aldığınızdan emin olun.
– Saçınızın nemini korumak için günde 2 litre su tüketmeye özen gösterin.

Teddy Charles’den Saçınızın Şeklini Daha Uzun Süre Korumak İçin İpuçları :

– Saçınızı bölümlere ayırın ve şekil vermek istediğiniz modele göre saç spreyini bu bölümlere ayrı ayrı uygulayın.
– Ağırlık yapmaması için şekillendiriciyi saçınızın ihtiyacı kadar avcunuza alın ve saçınıza azar azar, bölgeler halinde uygulayın.
– Başınızı öne eğerek saçınızı ellerinizle aşağı doğru havalandırarak tarayın ve yine elinizle şekil verin.

Rita Hazan’dan Saçların Rengini Çok Daha Uzun Süre Koruyacak İpuçları :

– Saçınızı yıkadıktan sonra soğuk suyla durulayın. Bu işlem saç gözeneklerini kapatır, saçınızın canlı ve ışıltılı görünmesini sağlarç
– Düzenli olarak besleyici bakım kremi kullanmak ve haftada 2-3 kez özel bakım yapmak saçınızın yıpranmasına engel olur. Saçınızın ışıltısını ve rengini daha uzun süre muhafaza eder.
– Havuzda yüzmeden önce saçınızı ıslatın. Bu sayede klor saçınıza daha az nüfus eder ve saç renginiz daha uzun süre korunur.

Tüm Gün Şeklini Koruyan Söz Dinleyen Bukleler için Ouidad’tan İpuçları :

– Bukleleriniz düzleşerek, cansız bir görünüme sahip olduysa, başınızı öne eğerek parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın. Bu hacim yaratarak buklelerinizin daha dolgun görünmesini sağlar.
– Asla ıslak saç ile uyumayın. Bu saçınızın dolanmasına ve buklelerinizin elektriklenmesine sebep olur.
– Buklelerinizin elektriklenmemesini ve dolanmasını minimum seviyeye indirmek için saçınızın kurutma makinesi yerine doğla yollarla kurumasını sağlayın.
– Saçınızı fırçalayın. Saçlarınızı tarama işlemini geniş aralıklı bir tarak yardımıyla yapın. Daha iyi sonuç almak önce saçınızı parmaklarınızla açın, sonrasında tarama işlemine geniş aralıklı bir tarakla devam edin.

Yuka’dan Hayalinizdeki Mükemmel Düz Saçlar İçin Küçük İpuçları :

– Saçınızı düzleştirmeden önce temiz olduğundan emin olun. Kirli saçın düzleşmesi ve şeklini koruması zor ve zahmetlidir.
– Islak saç hassastır. Yıkadıktan sonra saçınızı fırçalamayı, saçın kökünden uçlarına doğru yumuşak hareketlerle yapın.
– Daha kalıcı ve mükemmel düz bir görüntü için saçınızı tamamiyle kuruttuktan sonra kurutma makinasının ısısını soğuğa ayarlayın. Bu sayede saçınız normal ısısına dönecektir ve düzlüğünü daha uzun süre koruyacaktır.
– saçınızı düzleştirirken 1 veya 1,5 cm’lik bölümlere ayırın. Ayırdığınız bölümleri ayrı ayrı düzleştirin. bu sayede saçınız daha düz ve doğal bir hal alacaktır.

Jamal Hamadi’den Göz Kamaştıran ışıltılı Saçlar İçn İpuçları :

– Işıltılı saçlara sahip olmak için öncelikle saçlarınıza düzenli olarak bakım yaptırın ve uçlarının kırıklarını aldırın.
– Saçınızı her gün yıkamayın; haftada üç veya dört kez yıkamak yeterli olacaktır.
– saç köklerine masaj yaparak şampuanlanmaya özen gösterin.
– Saçınızı soğuk suyla yıkamak ve durulamak çok önemlidir. Bu nemi saçta tutar ve saçı pürüzsüzleştirerek ışıltısını arttırır.

Dr. Francesca Fusco’dan Sağlıklı, Güçlü ve Gür Saçların İpuçları :

– Saçınızı şampunalarken suyun ısısını bir sıcak, bir soğuk olarak ayarlayın. Bu kan dolaşımını hızlandıracak ve ölü hücre birikimini engelleyecektir.
– Saçınızı şampuanlarken parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın.
– Stress ve tedirginlik saç derisi ve saç dökülmesinin başlıca nedenlerindendir. Hayatınızın stress yaratan kısımlarını gözden geçirin ve azaltmaya çalışın.
– Sağlıklı beslenmek, sağlıklı saçlara sahip olmanın anahtarlarından biridir. Balık, avokado ve fındıkta bulunan yağ asitleri saç derinizin ve saçlarınızın beslenmesini sağlarç
– Uyuduğunuz yerin aşırı sıcak olmasından kaçının. Aşırı sıcak, saç derisi ve saçın kurumasına sebep olur.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL