Tam tahıllı ekmek stresi önlüyor!

Yetişkin Sağlığı
Kanar, sağlığımız için bir hazine gibi olan tam tahıllı ekmeklerin başlıca faydalarını şöyle sıraladı: “Stresi önler, depresyona karşı yatkınlığı azaltır. Maya ve lif içeriği sayesinde sindirim ...
EMOJİLE

Kanar, sağlığımız için bir hazine gibi olan tam tahıllı ekmeklerin başlıca faydalarını şöyle sıraladı: “Stresi önler, depresyona karşı yatkınlığı azaltır. Maya ve lif içeriği sayesinde sindirim sisteminizin düzenli çalışmasına katkıda bulunur. Mide sağlığınız için koruyucu bir besindir. Bitkisel kaynaklı olduğu için kolesterol içermez. Kandaki kolesterol düzeyinin kontrolüne yardımcı olur. Tam tahıllı ekmekler B12 hariç tüm B grubu vitaminlerinin temel kaynağı olduğu için tiroit rahatsızlığı olanlar için en ideal besindir.

Tam tahıl ekmeğinde yer alan B grubu vitaminler metabolizmada anahtar rol oynar. Kan dolaşım bozukluğu ve yüksek tansiyon hastalıklarına karşı etkilidir. Kolon kanseri ve hemoroid hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır. Ekmek, kandaki ürik asit miktarını kontrol altına almaya yardımcıdır. Antioksidan içeriği yüksektir. Ekmek yemek vücudumuzun ekonomik yoldan enerji gereksinimini karşılar.”Kanar, ekmeğin, Türk toplumunun temel besini olduğunu vurgulayarak, “En önemlisi ulaşılabilir bir besin olmasıdır. Hem ruhumuzu hem de bedenimizi doyuran üstelik doya doya zayıflamamızı sağlayan ekmekten, sağlığımızdan vazgeçmek niye? Ekmeğinize ve sağlığınıza sahip çıkmanız gerekir” dedi.

Bugün