Yetişkin Sağlığı

Tabib Odası’ndan “Tam Gün” Tepkisi

Ankara Tabip Odası’nda konuyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyen İlhan, tam gün uygulamasının yaklaşık 2 yıldır Türkiye gündeminde tartışıldığını belirtti. Tam Gün Yasası ile ilgili yargı kararlarına rağmen KHK ile düzenleme..

Tabib Odası’ndan “Tam Gün” Tepkisi

Ankara Tabip Odası’nda konuyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyen İlhan, tam gün uygulamasının yaklaşık 2 yıldır Türkiye gündeminde tartışıldığını belirtti.

Tam Gün Yasası ile ilgili yargı kararlarına rağmen KHK ile düzenleme yapıldığını hatırlatan İlhan, ”Bunlar hiç yaşanmamış gibi Adalet Bakanlığının bir Kanun Hükmünde Kararname’si içine sıkıştırılarak Tam Gün Yasası öncekinden de daha ağır hükümler içerecek şekilde tekrar gündeme getirildi. Bu hiçbir şekilde hukuk devletine yakışmıyor” diye konuştu.

İlhan, konuyla ilgili hukuki süreci sonuna kadar zorlayacaklarını ve demokratik haklarını aramak için çeşitli eylemler planlayacaklarını ifade etti.

Hekimlerin, konuyu bireysel olarak da idare mahkemeleri üzerinden Anayasa Mahkemesi’ne götürmek için uğraşacaklarını belirten İlhan, şunları kaydetti:

”Anamuhalefet partisi, izlenen yöntemin KHK olması nedeniyle konuyu Anayasa Mahkemesine götürebilir. Hekimler olarak, CHP’nin konuyu Anayasa Mahkemesine götürmesini bekliyoruz. Daha öncede tam gün uygulamasını CHP, Anayasa Mahkemesine götürmüştü ve mahkeme bir çok maddeyi iptal etmişti. Anayasa Mahkemesi’nin de önceden verdiği kararların arkasında durarak, insanların sağlık hakkına hiçbir faydası olmayan bu yasayı iptal etmesini bekliyoruz.”

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL