Stilex Hakkında Her Şey

Yetişkin Sağlığı
Böcek sokmaları ya da sinek ısırmaları sonucunda meydana gelen kızarıklar için her zaman ilk akla stilex gelmektedir. Stilex Nedir? Stilex nedir sorusuna cevap arayanlar için en doğru bilgi olarak öze...
EMOJİLE

Böcek sokmaları ya da sinek ısırmaları sonucunda meydana gelen kızarıklar için her zaman ilk akla stilex gelmektedir.

Stilex Nedir?

Stilex nedir sorusuna cevap arayanlar için en doğru bilgi olarak özellikle böcek sokmaları ya da sinek ısırmaları sonrasında bölgede oluşan kızarık ve kaşıntıların giderilmesine yardımcı olan bir tür jel krem olmaktadır. Fakat bu amaçların yanı sıra farklı pek çok alanda da kullanımı fayda sağlayan ürün kullanım talebi her geçen gün artmaktadır.

Mepiramin maleat, lidokain hidroklorür, deskpantenol gibi etken maddelerin bulunduğu kremin kullanımı çok daha uygun olan etkili bir jel olduğu söylenebilir. Sorun olan bölgelere uygulandığı zaman iltihap ve kaşıntı giderici özelliğe sahip olmaktadır. aynı zamanda krem güneş yanığı, kurdeşen, kaşıntı, birinci derece hafif yanıklar tedavisinde de kullanılması mümkün olmaktadır. Ayrıca antialerjik ve antienflamatuar giderici özelliğe sahip olan jel şeklinde kremdir. Kremin içinde kesinlikle kortizon bulunmamaktadır.

Stilex Nasıl Kullanılır?

Genel olarak pek çok kişinin tercih ettiği Stilex jel doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Doktor reçetede yazmış olduğu kullanma talimatı ile kullanılması gereken krem doğrudan cilde uygulanmaktadır. İlk olarak uygulanacağı bölgenin temiz olması gerekmektedir. Tedavisi edilmesi gereken bölgeye ince bir tabaka halinde sürülmesi yeterli olacaktır. Kremin tedavi edilecek bölgenin dışında gözler, kulak, burun ve ağız bölgelerinden kesinlikle temas edilmemesi gerekmektedir.

Şayet tehlikeli olan bu bölgeler ile temas edilmesi durumunda o bölgeler bol su ile yıkanmalıdır. Ancak kremin yüz bölgesine uygulanması gerekir ise az oranda ve sadece lezyonlu bölgeye sürülecek şekilde dikkat edilmesi gerekir. 7 günden daha uzun süre kullanıma uygun olmayan bu krem ile ilgili istenmeyen sorunlar yaşanması durumunda doktora baş vurulması gerekir.

Stilex jel krem kullanımı sırasında kesinlikle uygulanacak bölge ıslak olmamalıdır. Bu jel sürülen bölgede lokal anestezik olarak ciltte yer alan sinir uçlarında bulunan sinyalleri bloke ederek ağrıyı önlemektedir. Stilex jel hakkında daha fazla bilgi almak ve merak ettiğiniz tüm sorulara en doğru cevapları bulmak için adresini istediğiniz zaman ziyaret etmeniz mümkün olmaktadır.

Kaynak