Yetişkin Sağlığı

Sağlıkta “Şiddet” Tartışılacak

Sağlık-Sen’den yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da düzenlenecek sempozyum "Emeğe Saygı, Şiddete Sıfır Tolerans" adıyla 24 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın da katılacağı sempozyumun ilk oturumunda medya temsilcileri,..

Sağlıkta “Şiddet” Tartışılacak

Sağlık-Sen’den yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da düzenlenecek sempozyum "Emeğe Saygı, Şiddete Sıfır Tolerans" adıyla 24 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın da katılacağı sempozyumun ilk oturumunda medya temsilcileri, şiddet-medya ilişkisini tartışacak.

Sempozyumun diğer oturumlarında sağlık kökenli milletvekilleri, bakanlık bürokratları, sendika uzmanları, Tabip Odası temsilcileri, hukukçular, akademisyenler ile hasta ve yakınlarını temsil eden sivil toplum örgütlerinden temsilciler, şiddeti tüm boyutlarıyla masaya yatıracak.

Öte yandan Sağlık Bakanlığı, Sağlık-Sen ve Hayasad logolu "Şiddete Sıfır Tolerans" afişlerinin bu hafta içinde Türkiye genelindeki sağlık kurumlarının özellikle acil giriş, poliklinik, klinik, yoğun bakım, ameliyathane gibi üniteleri ile aile sağlığı merkezlerine asılacağı öğrenildi.

Kampanya hakkında bilgi veren Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bakanlığın sağlıkta şiddet sorununu sahiplenmesinin önemli olduğunu söyledi. Sempozyumda şiddetin boyutları ve çözümüne yönelik önerilerin tartışılacağını kaydeden Memiş, sempozyumdan kısa bir süre sonra da bakanlıkla birlikte geniş katılımlı bir çalıştay düzenleyerek, şiddetin önlenmesi sürecine ilişkin eylem planı belirleyeceklerini kaydetti.

İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL