Yetişkin Sağlığı

Migren En Çok Titiz İnsanları Seviyor

Ağrıların, bazen dayanılmayacak kadar şiddetli olabileceğine dikkat çeken uzmanlar, "Birkaç dakika sürebileceği gibi saatlerce, hatta günlerce devam eder. Migren, herhangi bir hastalığın belirtisi olabildiği gibi, belirli bir neden olmadan da..

Migren En Çok Titiz İnsanları Seviyor

Ağrıların, bazen dayanılmayacak kadar şiddetli olabileceğine dikkat çeken uzmanlar, "Birkaç dakika sürebileceği gibi saatlerce, hatta günlerce devam eder. Migren, herhangi bir hastalığın belirtisi olabildiği gibi, belirli bir neden olmadan da görülebilir." uyarısında bulunuyor.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, migren hastalığının daha çok kadınlarda görüldüğü, genellikle migrenlilerin titiz ve mükemmeliyetçi kişiler oldukları belirtildi. Halk arasında migrenin tedavisi mümkün olmayan bir hastalık olarak görüldüğünün hatırlatıldığı açıklamada, migren tedavisinde çok başarılı sonuçlar alındığına vurgu yapıldı.

Takıntılı ve mükemmeliyetçi kişiliklerde migrene daha sık rastlandığının dile getirildiği açıklamada, "Migren, herhangi bir hastalığın belirtisi olabildiği gibi, belirli bir neden olmadan da görülebilir. Irsi olanlar da vardır. Başın yarısında zonklamalar, bulantı ve bazen kusma görülür. Gözünün önünde siyah benekler, bulanık lekeler uçuşur. Bazı kimseler, konuşmakta da zorluk çekerler. Ağrı geldiği zaman, karanlık bir odada sırt üstü yatmak oldukça etkilidir. Ayrıca, hazımsızlığı önlemek, haftada iki kere ılık banyo yapmak, sebze yemek ve kahve, çay, sigara, içki, gibi zararlı şeyleri terk etmek gerekir." denildi.

CİHAN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL