Yetişkin Sağlığı

Kopan Parmakları Tedavi İçin Karnına Dikildi.

Bir iş kazası sonucu sağ el 3 ve 4’ncü parmak uçları kesilen Serdar Gündüz (32) adlı işçi, kazadan yaklaşık bir ay sonra Siirt Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Siirt’te ilk kez yapılan..

Kopan Parmakları Tedavi İçin Karnına Dikildi.

Bir iş kazası sonucu sağ el 3 ve 4’ncü parmak uçları kesilen Serdar Gündüz (32) adlı işçi, kazadan yaklaşık bir ay sonra Siirt Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Siirt’te ilk kez yapılan bir ameliyatla, zarar gören parmakları karnına dikilerek, kopan kısımların karın dokusundan tamamlanmaları sağlanacak.

İki aşamalı olarak tamamlanacak ameliyat hakkında bilgi veren Siirt Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Operatör Dr. Elif Yılmaz, “İş kazası sonucu sağ el 3 ve 4’ncü parmak uçları kopan vatandaşımız bize başvurduğunda mikro cerrahi aşamasını geçmişti. Bu nedenle biz de onarım ameliyatına aldık. Kopan parmak uçlarını karnına diktik. İki ya da üç hafta sonra bu parmakları ayıracağız. Ayırdığımız zaman da eksik olan bölümler, karın dokusundan tamamlanmış olacak. İlk aşamasını tamamladığımız bu ameliyatta bir sorun gözükmüyor. Parmaklarda kan dolaşımı var. İki üç hafta sonra parmakları karından ayıracağız. Bu hastamız doku kaybı yaşamadan parmaklarına kavuşacak.” dedi.

Hastane Başhekimi Uz.Dr. Adem Bozkurt yaptığı açıklamada, Siirt Devlet Hastanesi’nde çok başarılı doktorların görev yaptığını söyledi. Bozkurt, “Hastanemizde 61 uzman doktor görev yapmaktadır. Hepsi de başarılı doktorlardır. Plastik cerrahımız Dr. Elif Hanım bu önemli ameliyatın yanı sıra erkeklerde meme büyümesini de kendi geliştirdiği bir yöntemle göğüste delik açarak önlüyor. Şimdiye kadar üç dört hastayı bu yöntemle ameliyat etti.” şeklinde konuştu.

Hasta Serdar Gündüz ise durumunun çok iyi olduğunu belirterek, doktoruna teşekkür etti. Siirt merkez Kooperatif Mahallesi’nde ikamet eden Gündüz, kaza sonrası sakat kalacağı için endişelendiğini ve çok korktuğunu söyledi. Sağlığına kavuşacak olmanın sevincini yaşadığını belirten Gündüz, "Artık çok mutluyum.” dedi.

Üç hafta kadar parmakları karnında yapışık yaşayacak olan Gündüz’ün parmakları ikinci bir ameliyatla karnından ayrılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL