Yetişkin Sağlığı

Kilo Düşmanı Elma

Sadece 50 kaloriye sahip olması ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucu bir özelliğe sahip olan elmanın zayıflamak isteyenler için önemli bir yöntem olduğu belirtildi. Uzmanlar, elmanın zayıflamak için mükemmel bir..

Kilo Düşmanı Elma

Sadece 50 kaloriye sahip olması ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucu bir özelliğe sahip olan elmanın zayıflamak isteyenler için önemli bir yöntem olduğu belirtildi.

Uzmanlar, elmanın zayıflamak için mükemmel bir meyve olduğunu ve Düşük kalorili olduğu için şişmanlığı önleyip, kan şekeri düzeyini ve yüksek tansiyonu olumlu bir şekilde etkilediğini belirtiyorlar.

Elmanın hafıza kaybını da önlediğini açıklayan uzmanlar Elmanın beyin hücrelerinin hafıza kaybına yol açacak şekilde zarar görmesini engellediğini ve dolayısıyla Alzheimer hastalığını da bir şekilde önüne geçtiğini kaydediyor.

Massachusetts Üniversitesi araştırmacıları elma da ve elma suyundaki antioksidan özelliklerin beyin hücrelerine oksidasyonun verdiği zararları önleyebileceğini ve kişilerin yaşlılık döneminde keskin bir zekâya sahip olabileceğini belirtiyor.

Bu araştırmanın lideri Profesör Thomas B Shea’ya göre; elma yemek, elma suyu içmek dengeli bir beslenme ile birlikte beyni oksidasyon stresini zararlarından koruyabiliyor.
Profesör Shea bulgularını Alzheimer Mecmuasında yayınlamış ve her ne kadar daha çok araştırmaya gerek olsa bile ulaşılan sonuçların çok heyecan verici. olduğunu belirtmiştir. Uzmanlar, elmanın sağlıklı beslenmede sanılandan daha faydalı olup, bağırsak kanserine yakalanma riskini de azalttığını belirttiler.

Bu sebeple uzmanlar, her öğünden sonra elma yenmesini tavsiye ediyorlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL