Yetişkin Sağlığı

Kalp Çarpıntısı Hastalık Belirtisi Olabilir!

Uzmanlar, kalpte sık görülen çarpıntıların hastalık belirtisi olabileceği uyarısında bulunuyor. Özel Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Altan Koç, “Kalpte çarpındı çok sık oluyorsa büyük bir sorun var demektir” dedi. Kalpteki..

Kalp Çarpıntısı Hastalık Belirtisi Olabilir!

Uzmanlar, kalpte sık görülen çarpıntıların hastalık belirtisi olabileceği uyarısında bulunuyor.
Özel Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Altan Koç, “Kalpte çarpındı çok sık oluyorsa büyük bir sorun var demektir” dedi.

Kalpteki sıkıntının, genellikle göğüste dolgunluk, düzensiz kalp ritmi ve tekleme olarak ortaya çıktığına dikkat çeken Uzman Dr. Altan Koç, “Çarpıntınız çok sık tekrarlıyorsa, beraberinde baş dönmesi, halsizlik, göğüs ağrısı da yaşıyorsanız kaynağının kalbinizdeki bir sorun olması ihtimali büyüktür” diye konuştu.

Dr. Koç, çarpıntının yaşanması halinde hastaya EKG kaydı yapılacak bir monitörün takılabileceğini ve Efor testi yapılarak da kalp damarlarının kontrol edilebileceğini belirtti. Dr. Koç, çarpıntı sorunu ile karşılaşıldığında panik yapılmaması gerektiğini rahat bir yere oturarak derin nefes almanın hastayı rahatlatacağını bildirdi.

Haber 7

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL