İnsanlar neden mutsuzlar?

Yetişkin Sağlığı
Bu insanlarda görülen pek çok ortak özellik bulunmakta, şikâyetler ve bahaneler benzerlik göstermektedir. Mutlu olmak kişinin elindedir ve istenildiği anda mutsuzluktan kurtulmak oldukça kolaydır. Baz...
EMOJİLE

Bu insanlarda görülen pek çok ortak özellik bulunmakta, şikâyetler ve bahaneler benzerlik göstermektedir. Mutlu olmak kişinin elindedir ve istenildiği anda mutsuzluktan kurtulmak oldukça kolaydır. Bazen bunun için zaman gerekse de yaşanan sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Yeter ki kendinize inanın ve vazgeçmeyin.

Hayatın Çok Zor Olduğuna İnanırlar

Mutlu insanlar hayatta zor zamanların olduğunu kabul etmekte ancak zorluklarla mücadele etmesini bilmektedir. Atlatılan bu süreçten sonra mutlu anlarına geri dönmekte ve yaşamın tadını çıkarmaktadır. Ancak sürekli mutsuz bir ruh hali olan kişiler sürekli hayatın çok zor olduğundan yakınmakta ve karşılaşılan her sorunu dünyanın sonu olarak görmektedir. Bu nedenle de yaşadıkları sorunlar sürekli büyümekte ve içine kapanık bir hal alarak kendi kendine acı çekmektedir. Oysa bunlara hiç gerek yoktur. Yapılması gereken tek şey sorunlara karşı yapıcı yaklaşmaktadır. Unutmayın, herkes sorun yaşar, zor zamanlar geçirir. Ancak önemli olan bu durumlarla baş edebilmektir.

Kendilerini Başkalarıyla Kıyaslarlar ve Kıskançlık Duyarlar

Sürekli mutsuz olmayı seçen insanlar diğer insanların kendilerinden daha iyi bir yaşama sahip olmalarını, mutlu olmalarını, daha şanslı olmalarını düşünmekte ve bu duruma karşı kıskançlık duymaktadır. Sürekli kendini başkalarında olup kendilerinde olmayan durumlarla kıyaslamak ya da çevresindeki kişilerin özellikleriyle kıyaslayarak kıskançlık duymaktadır. Ancak bu durum oldukça kötü bir durumdur. Kişiyi mutsuzluğa sürüklemektedir. Bunun yerine takdir etmeyi bilmek ve daha iyi bir yaşama sahip olup, daha iyi yaşamayı hak etmek için çaba harcanması gerektiğinin bilincinde olunması gerekmektedir. Mutlu olmak için büyük şeyleri beklememeli ve küçük olaylarla mutlu olabilmeyi öğrenmek gerekmektedir.

Ortak Özellikler, Şikâyetler, Bahaneler

Daha öncede belirtildiği gibi mutsuz kişilerin hemen hemen hepsinde aynı ruh hali görülmekte ve şikâyetleri de benzer olmaktadır.hayatkolay.com’a göre işte kronik mutsuzlarda karşılaşılan durumlar:

*Sürekli içinde bulunulan durumdan yakınarak şikâyet etmek

*İçkinin çözüm olacağını zannederek sürekli alkol almak

*Sürekli gelecek için aşırı bir kaygı duymak

*Sıradan bir hayata sahip olmak ve fazla bir hobi sahibi olmamak

*Mutsuzluk nedeniyle düzenli beslenme alışkanlığına sahip olmamak

*Dedikodu yapmayı sevmek, kendini sürekli başkalarıyla kıyaslayarak kıskançlık duymak

*Geçmişe takılıp kalmak

*Yaptığı işten ve çalışma ortamından nefret etmek

*Yeni şeyler öğrenmeye karşı kapalı olmak

*Sosyal bir hayat yerine yalnız kalmayı tercih etmek

*Bir şeyler için harekete geçmekte zorlanmak, karar verememek

*Negatif düşünceler yüzünden daha fazla karamsar bir yapıya bürünmek

*Başkalarının ne düşündüğünü çok fazla önemsemek

*Herhangi bir amaç koymamak ve bir şeyler hedeflememek

*Sürekli kendini yaftalamak

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi