Yetişkin Sağlığı

Hızlı Zayıflatan 10 Yiyecek

Yumurta: Tam bir protein kaynağı.Bu sayede kişiye uzun süre tokluk hissi verir. Birçok Üniversite tarafından yapılan araştırmada düşük kalorili meyve salatası ve iki dilim tostla beraber sütlü omlet yiyen kadınların,simitle..

Hızlı Zayıflatan 10 Yiyecek

Yumurta: Tam bir protein kaynağı.Bu sayede kişiye uzun süre tokluk hissi verir. Birçok Üniversite tarafından yapılan araştırmada düşük kalorili meyve salatası ve iki dilim tostla beraber sütlü omlet yiyen kadınların,simitle kahvaltı eden kadınlara göre gelecek 36 saat süresince daha az yemek yedikleri ortaya çıkmıştır

Fasülye: Safra kesesinin kasılmasına sebeb olan hormon,kolesistokininli hiç duymamış olabilirsiniz ancak bu hormon en iyi kilo vericilerden birisidir. Bu hazmettici hormon doğal bir iştah kesicidir.Yüksek lifli fasülyeler ayrıca kolestrolünüzü de düşürür.

Salata: Penn Devlet üniversitesi’nce yapılan araştırmaya göre düşük kalorili salata yiyenler hamur işi yemeleri serbest bırakılsa bile çok az tüketebiliyorlar

Yeşil çay: Kilo verdirici içerik kafein değil. Kateşin adı verilen antioksidanlar yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırıyor.

Armut: Orta büyüklükteki bir armut sizi tok tutmaya yeter ve artar. Elma tok tutma konusunda ikici sırada.

Çorba: Bir kase tavuk çorbası bir parça tavuk kadar doyurucu ve tok tutucudur.

Zeytinyağı: Ekstra ham zeytinyağı sayesinde orta yaş kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Kalori yakmanıza yardımcı olur.

Greyfurt: 2009’da ABD’de yapılan bir araştırmada her öğünden önce yarım greyfurt yemek yada günde 3 defa greyfurt suyu içmek insanlara 3 ayda 3 kilodan fazla vermelerine yardımcı oldu.

Tarçın: Öyleden sonra ani şeker düşüşü yaşamamak için kahvaltıda yulaf ezmesinin üzerine tarçın serpmeniz yada tam tahıllı tostta kullanmanız aynı zamanda insülin artışınıda önler. Günde 1 çeyrek çay kaşığı tarçın kan şekerini,kolestrolü düşürür.

Sirke: Mükemmel bir tok tutucudur. İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre sirkeye batırılmış ekmek yiyenler,normal ekmek yiyen kişilere göre kendilerini daha tok hissetti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL