Hamileliğinize Keyif Katacak 10 Şey

Yetişkin Sağlığı
Hamilelik insanın gerçekten kendini başka bir boyutta hissettiği bir dönemdir.Fiziksel gelişmelerin kontrol edilmesinin yanı sıra, tadını çıkartmanız gereken bu aylarda aşağıda yer alan listeden kendi...
EMOJİLE

Hamilelik insanın gerçekten kendini başka bir boyutta hissettiği bir dönemdir.Fiziksel gelişmelerin kontrol edilmesinin yanı sıra, tadını çıkartmanız gereken bu aylarda aşağıda yer alan listeden kendinize küçük keyifler çıkarabilirsiniz.

Hamileliğinize Keyif Katacak 10 Şey

Yazdır Hamilelik insanın gerçekten kendini başka bir boyutta hissettiği bir dönemdir.Fiziksel gelişmelerin kontrol edilmesinin yanı sıra, tadını çıkartmanız gereken bu aylarda aşağıda yer alan listeden kendinize küçük keyifler çıkarabilirsiniz.
1. İşte sonunda hamilesiniz!Eşiniz ile bu mutlu haberi nasıl paylaşacağınızı düşünün.Gözlerinin içine bakarak ‘‘baba olacaksın’’ demek yerine,ona farklı ve şaşırtıcı sürprizler hazırlayın ve bu mutlu anı en güzel şekilde değerlendirin.

2- Aileniz ve bazı akrabalarınıza bu müjdeyi vermek için evde hafif yemeklerden oluşan şık bir sofra hazırlayın. Hep beraber eğlenceli bir akşam geçirin.

3- Birkaç gününüzü kız arkadaşlarınıza ayırın.Kız kıza gezin,eğlenin,sinemaya gidin.Güzel bir yemek programı da hoş olabilir…

4- Hamileliğiniz ağırlaşmadan eşinizle tatile çıkın.Hatta birkaç hafta sonu küçük kaçamaklar yapın.İlerleyen dönemlerde zaten uzun bir süre eşinizle başa başa tatile çıkamayabilirsiniz…

5- Bol bol uyuyun… Uykunuz geldiği zaman direnmeyin uyuyun…Bebeğiniz olduğunda bu kadar rahat uyuyamayabilirsiniz…

6- Bilindiği gibi,rahim içindeki bebek 24. haftadan itibaren dış dünyadaki sesleri duymaya, kaydetmeye ve yorumlamaya başlar. Müzik doğru seçildiğinde bebeğin ruhsal gelişimine yardımcı olur.Bebeğinizle kendinize özel zaman ayırın müziğin beraberce keyfini çıkarın…

7- Bebeğiniz için özel bir defter hazırlayın.İçine sizin,eşinizin,ailelerinizin resimlerini koyun,yaşantınızı,arkadaşlarınızı ve bebeğiniz hakkında söylemek istediklerinizi fotoğraflar ve yazılarla anlatın.

8- Eşinizle beraber bebeğin odasını hazırlayın.Kendinizi alışveriş oluşturun ve yavaş yavaş zaruri şeylerden başlayarak ihtiyaçları giderin.

9- Bu arada artık çok şık hamile kıyafetleri var.Hamileliğinizi aynalardan uzak durarak ve iki kıyafetle bitirmeyin.Bu özel döneminiz için bir gardırop hazırlayın kendinize…Ayrıca vücut sağlığınız için özel olarak hamileler için üretilmiş Shuma Hamile Terlikleri’ni kullanabilirsiniz. Shuma hamile terlikleri patentli alçak topuk, yüksek burun tasarımı ile vücudunuzun ağırlık merkezini dengeler ve vücudunuzda ki baskıyı ortadan kaldırır.

10- Okuyun… Çocuk sahibi olmak,bebek büyütmekle ilgili bol bol kitap okuyun ve dergi okuyun.Sonrasında bu kadar kolay zaman bulamayabilirsiniz.

Haber7