Fazla kilolarınızdan sirkeyle kurtulun

Yetişkin Sağlığı
Kadınvekadın.net’te yer alan habere göre, düzensiz ve yanlış beslenme sonucu fazla kilolarla birlikte oluşan selülitten kurtulmak sanıldığı kadar zor değil. Yaz başında selülitle mücadele eden k...
EMOJİLE

Kadınvekadın.net’te yer alan habere göre, düzensiz ve yanlış beslenme sonucu fazla kilolarla birlikte oluşan selülitten kurtulmak sanıldığı kadar zor değil. Yaz başında selülitle mücadele eden kadınlara uzmanlar, “Bugünden önleminizi alın. Hem kışı rahat geçirin, hem de yaza incecik bir vücutla girin” diyor. Şişli Florence Nightingale Hastanesi Dermatoloji bölümünden Yard. Doç. Dr. Zahide Eriş Eken de, selülitle mücadelede elma sirkesinin önemine değiniyor. “Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yuvarlak hareketlerle masaj yapmak selülit oluşumunu azaltmaya ve sıkılaşmaya yardımcıdır” diyen Dr. Eken, bir de tarif veriyor: “Ilık 1 bardak suya elma sirkesi karıştırın. 1 çay kaşığı bal ilave edin. Bu karışımı sabahları içerek metabolizmanızı hızlandırıp, selülit oluşmasını engelleyebilirsiniz.” 

Bu önerilerin yanı sıra doğru ve düzenli beslenmenin önemli olduğunu vurgulayan Dr. Eriş, günde en az 2 litre su içmeyi ve 45 dakika yürüyüşü tavsiye ediyor. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme