Yetişkin Sağlığı

Ekmeğimize ”el değmeyecek”

İstanbul’da ekmek ve unlu mamul üretiminde çalışan yaklaşık 50 bin işçiye, 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek ekmekte yeni standartlar getiren düzenlemeler uyarınca hijyen eğitimi verilecek. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile..

Ekmeğimize ”el değmeyecek”

İstanbul’da ekmek ve unlu mamul üretiminde çalışan yaklaşık 50 bin işçiye, 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek ekmekte yeni standartlar getiren düzenlemeler uyarınca hijyen eğitimi verilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında yapılan protokol gereği verilecek eğitim programında, ekmek üretim, dağıtım ve satışındaki hijyen şartları ele alınacak.
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul’da 5 bin civarında fırın ve unlu mamul üreten yer bulunduğunu söyledi.

Müracaatların 25 Haziran’a kadar devam edeceğini ifade eden Özer, hijyen kurslarına ilk aşamada 30-35 bin işçinin katılacağını belirtti.

Özer, ‘Hijyen eğitimi için şu ana kadar 5 bin müracaat aldık. Odada 15 kişiyi müracaatları almakla görevlendirdik. Eğitimlerde üniversitelerden hocalarımız, tarım müdürlüklerinden mühendislerimiz olacak. İstanbul’da bulunan tüm il ve ilçe tarım müdürlükleri ile son 10 gündür bu konuda müthiş bir çalışma içerisindeyiz” diye konuştu.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL