Diş teli kabusuna son!

Yetişkin Sağlığı
Diş çapraşıklıkları ve çene büyüme bozuklukları, görünmeyen diş telleri ile düzeltiliyor. Dışarıdan tamamen görünmez olduğu için yıldızların tercihi olan kişiye özel lingual tedavi ile artık diş çapra...
EMOJİLE

Diş çapraşıklıkları ve çene büyüme bozuklukları, görünmeyen diş telleri ile düzeltiliyor. Dışarıdan tamamen görünmez olduğu için yıldızların tercihi olan kişiye özel lingual tedavi ile artık diş çapraşıklıkları, çene büyüme bozuklukları görünmeyen diş telleri ile düzeltiliyor.

Ortodonti Uzmanı Diş Hekimi Kıvanç Cebesoy, lingual braketler yani dişlerin görünmeyen kısmına yerleştirilecek braketlerle diş çapraşıklıklarının çok kısa sürede tedavi edilebildiğini söylüyor. Lingual tedavide hastanın dişlerinden alınan basit bir ölçü ile kişiye özel tasarlanan braketler, ağız içine 15 dakikada kolayca yerleştiriliyor ve kullanıcıya rahatlık sağlıyor. Dr. Kıvanç Cebesoy, “Özellikle görüntü açısından diş teli takmak istemeyenler için, kişinin kendine has yüzey şekli olan lingual (arka) diş yüzeyine uygulanan tedavi, hem süre hem de başarı açısından klasik diş çapraşıklığını düzeltme yöntemleri için iyi bir alternatif” diye konuşuyor.

AĞIZ YARALANMALARINI ENGELLİYOR
Ortodonti Uzmanı Diş Hekimi Kıvanç Cebesoy, yöntemin avantajlarını şöyle özetliyor:
• Hastanın diş teli taktığı belli olmaz.
• Lingual teller tamamen kişiye özel tasarlandığı için tedavi süresi oldukça kısa sürer.
• Hastaların diş hekimi koltuğunda geçirdikleri zaman yüzde 80 oranında azalır.
• Dişlerdeki braketlerden kaynaklı beyaz nokta lezyonlarını ya da çürüklerin ön bölgede oluşmasını engeller.
• Kişiye özel üretilen lingual braketler dişlerin arka kısmına yerleştirildiği için tedavi sırasında dudak, yanak gibi yumuşak dokuların yaralanma riskini ortadan kaldırır.

KİMLER BU YÖNTEMİ KULLANABİLİR?
Bu yöntemle çapraşık dişlerin düzeltilmesinde yaş sınırlaması yoktur. Daimi dişler tamamlandıktan sora her yaşta bu tedavi kolaylıkla uygulanabilir.

ntvmsnbc