Anne sütü kanserden koruyor!

Yetişkin Sağlığı
Prof Dr. Erkan Topuz, “Enfeksiyonu kaybediyor, çocuğun kemik sisteminin ve sindirim sisteminin gelişmesini sağlıyor. Hatta genetik bozukluklar varsa 2 sene anne sütü verenlerde bu kötü gene...
EMOJİLE

Prof Dr. Erkan Topuz, “Enfeksiyonu kaybediyor, çocuğun kemik sisteminin ve sindirim sisteminin gelişmesini sağlıyor. Hatta genetik bozukluklar varsa 2 sene anne sütü verenlerde bu kötü genetik faktörler kayboluyor.” açıklamasında bulundu.

Topuz, “Anne sütünün inanılmaz faydaları var. Fakat malesef 30-40 sene evvel kimya fabrikaları çocuklara doğrudan doğruya nişasta ve süt tozu verdiler, ‘Anne sütüne gerek yok bu mamalardan verin, çocuğunuz gürbüz olur’ dediler. Çünkü içinde nişasta var, çocuğu şişiriyor” diyerek ilaç firmalarına karşı tepkilerini dile getirdi.

“30-35 SENE ÖNCE BULUNDU AMA…”

Erkan Topuz, 30-35 sene önce anne sütünün kanseri önlediğinin bulunduğunu dile getirdi ve ekledi: “Ama yine ortalığı karıştırdılar. Üzerine gitmediler. Çalışma devam etmedi. Çünkü niye; milyarlarca dolarlık, dünyaya mama satan firmalar ne olacaktı? Satışları düşecekti. Uyuttular.”

​Prof. Dr. Topuz anne sütünün kanseri ve kemoterapinin yan etkilerini önlediğine dikkat çekti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme