ONLİNE TERAPİ MÜMKÜN MÜ?

Sağlık Kurumları
 Son dönemler hayat şartlarının getirisinden dolayı bireylerde ruhsal sıkıntıların artış halinde olduğunu söylemekte fayda var.  Özellikle pandemi yasakları, ekonomik özgürlerin kısıtlanmasıyla birlik...
EMOJİLE

 Son dönemler hayat şartlarının getirisinden dolayı bireylerde ruhsal sıkıntıların artış halinde olduğunu söylemekte fayda var.  Özellikle pandemi yasakları, ekonomik özgürlerin kısıtlanmasıyla birlikte bireylerin ruhsal sıkıntılarının artışı gözlenmektedir. Bununla birlikte aile yaşantısına dönüş çeşitli sorunların meydana çıkmasına neden olmaktadır. Ruhsal sıkıntılarından dolayı birçok insan, yardım ve danışmanlık hizmetinden yararlanmak ister. Online terapi hizmeti ile birlikte güvenli alanızda terapi hizmeti alabilirsiniz.  Online terapi işlemi sırasında birçok insan aklında soru barındırır. Yüz yüze iletişimin, daha çok açıklayıcı veya samimi olduğunu düşünebilirsiniz. Terapi hizmetinin online veya yüz yüze olmasının herhangi bir farklı yoktur. Terapi hizmetindeki asıl amaç samimi bir biçimde yaşanılan sorunları terapiste aktarılmasıdır.  Eğer samimi ve doğru bir biçimde sıkıntıları terapiste aktarılmaz ise herhangi bir terapi işlemi fayda sağlamaz.

 Online Terapinin Faydaları

Terapi işlemi her bireye iyi gelen insanlar ile konuşamadığı dertleri anlatmasını sağlayan bir uygulamadır. Uzman kişiler sayesinde sorunların derinlemesine inmesini sağlanır. Sorunların kökeninde asıl yatan sebepleri bulmanız yardımcı olur. Sorunları olsun veya olmasın birçok bireyin rahatlamasına gündelik hayatın stresinden uzaklaşmasına neden olur. Online terapi işleminde bireylere oldukça faydası mevcuttur.

  • Terapi işlemi bireylerin rahatlamasını ve huzursuz eden sorunlarını aşmasına neden olur.
  • Online Terapi sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her dakika terapistte ulaşabilirsiniz.
  • Güvenli ev ortamınızda kendinizi daha rahat açabilirsiniz.
  • Üşengeçlik, utangaçlık gibi nedenlerden dolayı erteleme işleminiz olmaz.

Online terapi işleminin yüz yüze terapinden farklı olarak kazandırdığı birçok avantaj mevcuttur. Bu avantajlar sayesinde terapi işlemini almanız kolaylaşabilir. Utangaçlık, çekingenlik gibi durumlardan dolayı kendinizi daha rahat hissetmeniz mümkündür. Ayrıca seansları kaçırmanız mümkün olmaz, bu sayede düzenli olarak terapi alabilirsiniz.

Terapist Seçmek

Terapinin içe yaraması için gerekli olan en önemli şey danışanların kendilerini doğru ifade etmeleridir. Eğer ki samimi bir biçimde ifade etmezsiniz herhangi bir şartta terapisttin yapabileceği bir durum yoktur. Bundan dolayı öncelikle danışanın açık olması gerekir. Lakin terapist, danışanı güvende hissetmeli ve açılması için onu desteklemesi gerekir. İzmir psikolog hizmetinde uzman psikologlar sayesinde kendinizi güvende hissetmenizi, sorunları doğru şekilde ifade etmeniz sağlanabilir.

Her insana alışamadığımız gibi her terapistte direk olarak açılmak istemeyebiliriz. Biraz güven ve destek ihtiyacı duyabiliriz. Bu durumun terapist tarafından fark edilip desteklenmesi gerekebilir. Fakat unutulmamak gerekir ki terapistlerimiz tamamen işinde uzman kişilerdir ve yardımcı olabilecek yeterlilik ve donamına sahiptir. Bunun bilincinde olunduğu zaman rahatlıkla terapi işlemine başlayabilir.

İzmir psikolog hizmetinin diğer hizmetlerden farklı olarak sunduğu avantajlar ise öncelikle terapistlerimiz tamamen tecrübelidir. Tecrübesi ve kaliteli eğitimleri sayesinde size yardımcı olabilmek için hazırlardır. Diğer bir özelliği terapi işleminde bütün sorunlarınız ve dertleriniz tamamen gizli kalır. Herhangi bir şekilde üçüncü kişiler tarafına geçmez. Özellikle online terapi işleminde en çok korkulan durumlardan biri şahısların bilgilerinin aktarılmasıdır. Uzman ekibimiz tarafından hazırlanan online işlemlerimizde güvenliğe öncelik verilmektedir.

Güvenli Terapi

Online işlemler günümüzde hızla gelişmektedir. Online işlemler birlikte siber güvenlikte gelişmektedir. İzmir psikolog hizmetimiz online terapi hizmeti verirken tamamen siber güvenlikle online hizmet vermektedir. Bu sayede güvenle terapi hizmeti alabilirsiniz. Danışan gizliliği ve güvenliğine önem veren firmamız hiçbir firmada olmayan web sitesi alt yapısı ile sizin güvenliğinize ruh sağlığınız kadar önem vermektedir. Güven ile uzman terapistlerimiz ile görüşebilir içsel rahatlamanızı sağlayabilirsiniz. Zor günlerde bir tık uzaktaki online terapi hizmeti ile destek bulabilirsiniz.  Ruh sağlığınızı korumak için terapiden yararlanın.