Saç Ekimi ve Sonucu Ne Zaman Görülür?

Kişisel Bakım
Dökülen saçların yerine sağlıklı saçların ekilmesi işlemleri uygulanır. Saç ekimi saç dökülmesini çözüm olarak yapılan bir tedavi yöntemi olan saç ekilmesi vücudun herhangi bir bölgesinden alınan saç ...
EMOJİLE

Dökülen saçların yerine sağlıklı saçların ekilmesi işlemleri uygulanır. Saç ekimi saç dökülmesini çözüm olarak yapılan bir tedavi yöntemi olan saç ekilmesi vücudun herhangi bir bölgesinden alınan saç köklerinin seyreklik ve açıklık oluşan yerlere nakil edilerek yapılan bir işlemdir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi saçların azaldığı bölgeler için uygulanır. Saç ekimi işlemi 3 ile 5 saat süren bir tedavidir. Saç ekimi yaptıran kişi işlem sonrasında sosyal çevresine ve işine geri döner fakat bu işlemin çevresinin bilmesini istemiyorsa yaklaşık 15 günlük bir sürece ihtiyaç vardır. Eğer bu tarz bir endişe durumu yoksa iki gün içinde sosyal hayatına geri dönüş yapar

Saç Kökü Nedir?

Başın arka kısmında olan saçlar genetik özellikleri ve yeni konumlarında uzamaya devam eder. Saç ekimi saç genetik olarak dökülmeye karşı dirençli ense kısmından donör alanından nakil edilir. Bundan dolayı kafa derisinde kalma süresi nakledilen saçlarda bir ömür boyu sürer.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir

Saç yapısı ve çeşitleri kalın ve ince telli saçlar olmak üzere ikiye ayrılır. Saç ekimi genelde hastaların ense bölgesinden ve dökülmeye daha dirençli saç kökleri alınarak hastanın kendi sağlıklı saçları dökülen bölgeye nakil edilir

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Kişileri tedavi lokal anestezi altında yapılmaktadır ve yapılan işlemde herhangi bir ağrı sızı hissedilmez. Ancak lokal anestezinin etkisi geçince yani bir gün sonra hafifçe bir ağrı oluşabilmektedir. Bu durumda doktorunuz ağrı kesici vererek minimum düzeyde acıyı azalmaktadır. Saç ekimi böbrek yetmezliği karaciğer yetmezliği kalp şeker hastalığı olan ciddi rahatsızlıklara sahip kişilere saç ekimi yapılmaz

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç aktarım sırasında çok modern yöntemler kullanılır ve kişiler işlem esnasında komplikasyonla karşılaşma durumu olmaz. Saç ekimi tekniklerinin başında fut tekniği yöntemi vardır. En çok uygulanan ve tercih edilen bu yöntemdir. Sonrasında manuel punch saç ekimi robotik saç ekimi ve hiperbarik saç ekimi şeklinde tekniklerde mevcuttur

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Doğal görünümlü saçları sahip olabilmeniz için kendi saçınızdan kök alınıp seyrek olan kısma nakil edilir. Saç ekiminde saçın yapısının değişmesi olmaz bu yüzden düz saça sahipseniz saç ekimi operasyonu sonucunda çıkan saç yine düzdür. Kendi saçınızdan nakledilen saç kökü sağlıklı ve canlı dokuları sahip olur ve ekilen saçlar ömürlüktür ve kalıcıdır

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç dökülmesi için yapılan tedaviler etkin sonuç göstermediğinde saç ekimi başarılı sonuçlar almamızı sağlar. Saç dökülmelerinde geniş bölgelerde görüldüğü takdirde tedavide oldukça saç ekimi tedavisi hem kadınlarda hem erkeklerde yapılması uygundur ve doğal görünümünü saçlara sahip olursunuz saçlarınız yeniden çıktıktan sonra dökülmediğini görürsünüz. Saç ekimi fiyatları hakkında araştırmalara yaparak doğal ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Hangi Aylar Saç ekimi İçin Uygundur?

Saç ekimi çalışmaları için bahar ayları tercih edilir. İstenilen zaman diliminde yapılması uygun görülen saç ekimi işlemleri detaylı olarak yapılır.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ektirme operasyonları 20 ile 65 arasındaki herkese yapılabilmektedir. Saç dökülmeleri genetik olduğundan erken yaşlarda başlar ve ileri yaşlara kadar devam edildiği görülmektedir. Dökülmelere karşı ne kadar erken önlem alınırsa o kadar tedavi sürecinde olumlu sonuçlar görülmektedir 18 yaşından büyük ve saçlarında azalma ve zehirlenme görülen herkes de saç ektirebilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Yaklaşık saç ekim teknikleri 20 yıldan bu yana teknoloji ile birlikte ciddi ilerlemeler kaydetti. Doğal ve başarılı bir şekilde görünmesine sağlamak adına birçok kadında saç ekim işlemi yaptırmaktadır.

Saç Ekimi Sonucu Ne zaman Görülür?

Saç ekimi sonuçları en kısa dört ay içinde görülmeye başlanır. Yaklaşık bir yıl sonunda saçların belirginleştiği fark edilir bir boyut kazanır. Sizlerde kısa sürede saçlara sahip olmak istiyorsanız saç ekimi fiyatları hakkında ce saç ekimi hakkında bilgi alarak güvenle yapabilirsiniz.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimi öncesinde deri üzerinin hijyenik olması sağlanır. Saç ekimi sonucu görülünceye kadar cilt üzerine hassas bir şekilde davranılması gereklidir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç derisine zarar vermeden dikkatli bir şekilde saçlar yıkanır. Saçların zarar görmemesi verimli sonuçlar alınması için kontroller yapılması sağlanır.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi için belirli zaman aralıklarına dikkat edilerek uygulamalar yapılır. Saç ekimi fiyatları kullanılan malzeme, aletler,  ve ilaçların yanı sıra hastanelere göre de değişmektedir.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.