Kanserle Savaşan Yiyecekler

Sağlık
Tabakta Kanserle Savaş; Hiçbir yiyecek tek başına kanseri önleyemez, ancak yiyeceklerin doğru kombinasyonu fark yaratmaya yardımcı olabilir. Yemek saatlerinde, en az üçte iki oranında bitki bazlı yiye...
EMOJİLE

Tabakta Kanserle Savaş;

Hiçbir yiyecek tek başına kanseri önleyemez, ancak yiyeceklerin doğru kombinasyonu fark yaratmaya yardımcı olabilir. Yemek saatlerinde, en az üçte iki oranında bitki bazlı yiyecekler ve üçte birinden fazla hayvansal proteinden oluşan bir denge kurun. Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü’ne göre bu “Yeni Amerikan Tabağı” önemli bir kanserle savaşma aracıdır. Tabağınız için daha iyi ve daha kötü seçeneklere göz atın.

Renki Metve ve Sebzeler ile Kanserle Savaş;

Meyve ve sebzeler kanserle savaşan besinler açısından zengindir ve ne kadar çok renk varsa o kadar çok besin içerirler. Bu yiyecekler, sağlıklı bir vücut ağırlığına ulaşmanıza ve bunu korumanıza yardımcı olduklarında, ikinci bir şekilde de riskinizi düşürmenize yardımcı olurlar. Fazla kilo taşımak, kolon, yemek borusu ve böbrek kanserleri dahil olmak üzere birden fazla kanser riskini artırır. Özellikle koyu yeşil, kırmızı ve turuncu sebzeler olmak üzere çeşitli sebzeler yiyin.

Kanserle Savaşan Kahvaltı;

Doğal olarak oluşan folat, kolon, rektum ve meme kanserlerine karşı koruma sağlayabilen önemli bir B vitaminidir. Kahvaltı masasında bol miktarda bulabilirsiniz. Güçlendirilmiş kahvaltılık gevrekler ve tam buğday ürünleri iyi folat kaynaklarıdır. Portakal suyu, kavun ve çilek de öyle.

Daha Fazla Folat Zengini Yiyecekler;

Diğer iyi folat kaynakları kuşkonmaz ve yumurtadır. Ayrıca fasulye, ayçiçeği çekirdeği ve ıspanak veya marul gibi yapraklı yeşil sebzelerde de bulabilirsiniz. Folat almanın en iyi yolu hap değil, yeterli miktarda meyve, sebze ve zenginleştirilmiş tahıl ürünleri yemektir. Hamile olan veya hamile kalabilecek kadınlar, belirli doğum kusurlarını önlemeye yardımcı olmak için yeterli folik asit aldıklarından emin olmak için bir takviye alabilirler.

Şarküteri Tezgahını Geçin

Ara sıra bir Reuben sandviçi veya sosisli sandviç yemek size zarar vermeyecektir. Ancak salam, jambon ve sosisli sandviç gibi işlenmiş etleri azaltmak kolorektal ve mide kanseri riskinizi düşürmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, tütsüleme veya tuzla saklanmış etleri yemek, potansiyel olarak kansere neden olabilecek kimyasallara maruz kalmanızı artırır.