Kontrolsüz Diyet, Okul Başarısını Düşürüyor

Çocuk Sağlığı
Medikal Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Piroğlu, yanlış ve kontrolsüz beslenmenin öğrencilerin başarısını olumsuz etkilediğini söyledi. Ordu Valiliği’nin başlattığı ‘Kard...
EMOJİLE

Medikal Park Ordu Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Piroğlu, yanlış ve kontrolsüz beslenmenin öğrencilerin başarısını olumsuz etkilediğini söyledi.

Ordu Valiliği’nin başlattığı ‘Kardeş Okul, Kardeş Kurum’ kampanyası kapsamında Atatürk Sağlık Meslek Lisesi ile kardeş okul olan hastanenin öğrenciler için düzenlediği doğru beslenme seminerine katılan Piroğlu, gençler arasındaki beslenme hataları ve doğru beslenmenin önemini vurguladı. 
 
İnsan vücudunu sobaya benzediğini ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Piroğlu, "Nasıl ki sabah kalkınca ilk işimiz sobaya odun atıp yanmasını sağlamak ise vücudumuzun yanmaya başlaması için de gerekli olan odun kahvaltı öğünüdür. İyi bir kahvaltı sağlığımız için çok önemli. Bu nedenle kahvaltı etmeden güne başlamamak gerekir. Uzman kontrolünde yapılmayan diyetler gençlerin büyüme gelişimlerini yavaşlatacağı ve derslerdeki başarılarını düşürür. Doğru beslenmenin yanı sıra düzenli egzersiz yapmak da insan sağlığı için çok önemlidir." dedi.

Star