Şişmanlık Kalbi Yoruyor

Bilimsel Çalışmalar
Demircioğlu, asrın hastalığı haline gelen obezitenin (vücutta yağ artımı) temelinde dengesiz beslenmeden kaynaklandığına dikkat çekti. Kalp sağlığının korunması için yağlı, tuzlu ve hamur ağırlıklı yi...
EMOJİLE

Demircioğlu, asrın hastalığı haline gelen obezitenin (vücutta yağ artımı) temelinde dengesiz beslenmeden kaynaklandığına dikkat çekti.

Kalp sağlığının korunması için yağlı, tuzlu ve hamur ağırlıklı yiyeceklerden kaçınılması gerektiğini belirten Demircioğlu, kalp sağlığını ikinci korumada en önemli etkenin ise sabahları düzenli bir şekilde yürüyüş yapmayı tavsiye etti.

Demircioğlu, şunları söyledi:

"Kalp sağlığını korumanın yolu dengeli beslenmeden geçiyor. Mideyi tıka basa doldurmak kalp sağlığına zarar verir. Kalbi yoracak aşırı yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınalım. Midemizi korursak kalbimizi de koruruz. Gelişigüzel gıda tüketerek dengesiz beslenmeyelim. Aşırı kilo kalp krizini tetikler. Vücudu hareketsiz hale getirir. Hantallaştırır."

TURİSTLER KALP SAĞLIĞINI DÜZENLİ YÜRÜYÜŞ YAPARAK KORUYOR

Demircioğlu, Manavgat’a tatile gelen ve yerleşik yabancıların kalp sağlığını korumaya özen gösterdiklerini söyledi.

Tatile gelen yabancı konukların, ülkelerinde yaptırdıkları rutin sağlık kontrollerini Türkiye’de de yaptırdıklarını belirten Demircioğlu, Avrupalı yaşlı turistlerin kalp sağlığını korumak için kaldıkları bölgelerde düzenli sabah sporlarını yaptıklarını ifade etti.

Demircioğlu, kalp sağlığı için başta sigara olmak üzere zararlı alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini kaydetti.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme