Bilimsel Çalışmalar

Kol ve Bacak Nakli Yapılan Hasta Öldü!

Hacettepe Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “24.02.2012 tarihinde, sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan hastamızda gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve..

Kol ve Bacak Nakli Yapılan Hasta Öldü!

Hacettepe Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “24.02.2012 tarihinde, sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan hastamızda gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve uygulanan yoğun tedavi yaklaşımlarına rağmen hastamız 27.02.2012 tarihinde saat 19:20’de kaybedilmiştir.” denildi.

Açıklamada, “Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200’e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız. Bu süreçte, hastamıza dokularını bağışlayan verici ailesine minnettarlığımızı bildirirken kan bağışlarıyla destek veren halkımıza ve bu zorlu süreçte yanımızda olan Sağlık Bakanlığına müteşekkiriz. Hastamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.“ ifadelerine yer verildi.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, ameliyatın gerçekleştiği gün yaptığı açıklamada, çift kol ve bacak naklinin dünyada ilk kez yapıldığı bilgisini vermişti.

Öte yandan açıklamada yüz nakli gerçekleştirilen Cengiz Gül’ün, sorunsuz olarak izlenmeye devam edildiği kaydedildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL