Bilimsel Çalışmalar

Bu yeni yüzle haber spikeri olacak

Türkiye’nin 2. yüz nakli operasyonunun gerçekleştirildiği Cengiz Gül, ameliyattan 74 gün sonra taburcu oldu. Hastaneye vedasından önce açıklamalarda bulunan Gül, haber spikeri olmak istiyor. Hastaneden çıkınca ilk olarak dinleneceğini söyleyen..

Bu yeni yüzle haber spikeri olacak

Türkiye’nin 2. yüz nakli operasyonunun gerçekleştirildiği Cengiz Gül, ameliyattan 74 gün sonra taburcu oldu. Hastaneye vedasından önce açıklamalarda bulunan Gül, haber spikeri olmak istiyor.

Hastaneden çıkınca ilk olarak dinleneceğini söyleyen Gül, bu yoğun ameliyat sürecinden sonra kendine gelmek istediğini belirtti. Kendisine yüz bağışı yapan aileye çok teşekkür eden Gül, aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Duygularını "Uzun zaman oldu dışarı çıkmayalı. Dışarıyı özlemişim. O yüzden mutluyum" şeklinde ifade eden Gül, "Hacettepe Üniversitesi’ne, doktorum Serdar Hoca’ya, ameliyatta yer alan bütün doktorlara, hemşirelere çok teşekkür ediyorum. Üzerimde çok hakları var. Benim için çok uğraştılar. Herşey için çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK ARZUSU SPİKERLİK

Radyo-Televizyon bölümü mezunu olan Gül, haber spikeri olup, ekranlarda gözükmeyi çok istediğini söyledi.Gül’ün hastane arkadaşları ise, Cengiz Gül’ün Karadenizli olduğunu ancak yüzme bilmediğini söyledi. Hastane arkadaşları Gül’ün Survivor programına katılmak istediğini de açıkladı.

DOKTOR: KÜÇÜK OPERASYON DEVAM EDECEK

Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başından bulunan Doç. Dr. Serdar Nasır, ameliyattan sonraki 74 günü özetleyerek, "İlk zamanlarda bir yutma zorluğu, konuşma zorluğu ve sesinin çıkmama sorunu oldu. Şu anda tamamen normale döndü. Bugün 74. gün ve taburcu ediyoruz. 15 gün sonra tekrar göreceğiz. Takip eden dönemde biraz daha yüzüne şekil vermek için küçük ameliyatlar daha yapacağız. Bu ameliyatlardan biri boynunu germek için olacak. Kulağın beslenmesi için tükürük bezi de eklemiştik. Belki o tükürük bezini çıkartacağız. Cengiz şu anda yeni bir hayata başlamak için hazır" şeklinde konuştu.

internethaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL