Tarihi namazgâh teravih için açıldı

Ramazan Etkinlikleri
Tarihi Anadoluhisarı Toplarönü Namazgâhı, Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen programla Ramazan Ayı’nın ilk Teravih namazıyla ibadete açıldı. İstanbul’u fethetmek için Anadolu’da...
EMOJİLE

Tarihi Anadoluhisarı Toplarönü Namazgâhı, Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen programla Ramazan Ayı’nın ilk Teravih namazıyla ibadete açıldı.

İstanbul’u fethetmek için Anadolu’dan gelen Türklerin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Anadoluhisarı’ndaki Tarihi Toplarönü Namazgâhı, Ramazan’ın ilk teravihiyle ibadete açıldı.

İlçe sakinlerinin yoğun katılımıyla Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın kıldırdığı teravih namazının sonunda bugüne kadar İstanbul kuşatmalarına ve İstanbul’un Fethi’ne katılan tüm asker ve kumandanlara da dualar edildi. Teravih namazının ardından vatandaşlara Osmanlı şerbeti, gülsuyu ve lokum ikramı yapıldı.

Yaz sonuna kadar ibadete açık kalacak namazgâhta, Cuma namazları ve Ramazan boyunca Teravih namazları kılınabilecek.

ANADOLUHİSARI TOPLARÖNÜ NAMAZGÂHI

Yıldırım Beyazıt, Anadoluhisarı Toplarönü Namazgâhı’nı, İstanbul kuşatması kapsamında 1396’da askerlerin ibadet edebilmeleri için yaptırmıştı. Beyazıt çetin kış şartları dolayısıyla şehri almayı başaramayınca fetih 29 Mayıs 1453 sabahında Fatih Sultan Mehmet’e nasip olmuştu.-Dünya Bülteni

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme