Siz de Rock Star Olabilirsiniz!

Yerli Müzik
Oyun içinde dilediğiniz enstrümanı kullanabiliyorsunuz. Yeni parti modu sayesinde müzik grupları rahatça kuruluyor. Pek çok şarkıda iyi vokalleri bile zorlayacak şarkı sözleri, zorlu davul geçişleri v...
EMOJİLE

Oyun içinde dilediğiniz enstrümanı kullanabiliyorsunuz. Yeni parti modu sayesinde müzik grupları rahatça kuruluyor. Pek çok şarkıda iyi vokalleri bile zorlayacak şarkı sözleri, zorlu davul geçişleri ve gitar rifleri yer alıyor. Biz de oyunu piyasaya çıktığı hafta denedik.

Dünyada PlayStation 2 ile oynanmaya başlayan Guitar Hero efsanesi, Türkiye’ye gecikmeli olarak 2006’da PS3 ile geldi. Bunu oyunu World Tour, Metallica isimli türevleri takip etti. Guitar Hero, çeşitli gitar, bateri modelleri ile bir de mikrofona benzeyen kontrol cihazıyla oynanıyor. Oynamak için bu kontrol cihazlarına sahip olmak şart değilse de daha gerçekçi bir hava yaratıyor.

Şimdi oyun, meraklıların sabırsızlıkla beklediği beşinci versiyonuyla karşımızda. Yine rock ve metal şarkıları ağırlıkta. 83 şarkıcı ve gruptan, 85 şarkı sizi bekliyor. İlk büyük yenilik gitarlarda göze çarpıyor. Bu kablosuz aparatın büyüyen boyutları gerçek gitar görüntüsüne daha yakın. Kaplama ve desenleri istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Tuşlar için dokunmatik bir bölüm yapılmış. Bu sayede gitar daha hızlı ve seri çalınabiliyor. Wii konsola sahip oyuncular gitar aparatlarıyla müzik yapabiliyor. İlk kez oyuncular kaydettikleri videoları diğer Wii sahipleriyle paylaşabiliyor.

DİKKAT EDİN YUHALANMAYIN

Başlarken, sizi antrenman modu karşılıyor. Guitar Hero’yu nasıl oynayacağınızı kısaca gösteriyor, alıştırmalar yapmanızı sağlıyor. Çalacağınız şarkının notaları ekranda beliriyor, siz de eşzamanlı olarak, kontrol cihazındaki tuşlara basıyorsunuz. Amaç, verilen şarkıyı en düzgün biçimde çalmak. Bunun için de notalara doğru basmak gerekiyor.

Antrenmandan sonra kariyer modu çıkıyor karşınıza. Bu safhada, karakterinizi yaratıyorsunuz. Uzun saçlı veya kel, şişman ya da kaslı bir rock yıldızı olmak tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Sonra kariyerinizi çizmeye başlıyorsunuz. Zorluk seviyelerine göre seçtiğiniz şarkılarla konser veriyorsunuz.

Ekranın sağındaki gösterge, şarkıyı ne kadar başarılı çaldığınızı gösteriyor. Bu da puanınızı yükseltiyor. Bu puanlar sahne kostümlerinizi istediğiniz gibi seçmenizi, imajınızı yenilemenizi sağlıyor. Yırtık kotlardan deri takımlara terfi edebiliyorsunuz. Yeni oyunda, sanal seyircilerle iletişim de daha hassas. Başarısız vuruşlar yaparsanız homurdanmalar başlıyor, hatta sahneden kovuluyorsunuz. İyi müzik yaptığınızda alkışlar size eşlik ediyor.

ULUSLARARASI KAPIŞABİLİRSİNİZ

Yeniliklerden biri de, siz konser verirken arkadaşınızın ayrı bir aparatla partinize anında katılabilmesi. En fazla dört kişi aynı anda sahneye çıkabiliyor. Online oynarsanız dünyanın herhangi bir yerindeki oyuncuyla kapışabilirsiniz.

Yeni oyun bir müzik stüdyosuna da sahip. Artık şarkılar yazabilir, GHTunes ile online paylaşıp hit yaratabilirsiniz. Para ödeyerek yeni interaktif şarkılar da satın alabilirsiniz.

Aral İthalat Ürün Yöneticisi Fatih Yalçınkaya, televizyonunuz iyi bir ses sistemine sahipse bu oyunun keyfine diyecek yok, diyor: “İnternetten sürekli yeni şarkılar oyuna eklenebiliyor. Bu sayede Guitar Hero sahipleri iyi bir müzik arşivi de ediniyor.”

DJ OLABİLİR, AİLECE GRUP KURABİLİRSİNİZ

Bu yıl Guitar Hero serisine yeni oyunlar da katılıyor. İlki, bu ay sonunda çıkacak olan DJ Hero. Hip hop, R&B, pop, rock ve dans türlerinde dünyanın en büyük sanatçılarından 93 özel miks içeren şarkı listesine sahip. JAY-Z’den Eminem’e, Daft Punk’tan Black Eyed Peas’e, Rihanna’dan Gwen Stefani’ye birçok sanatçının miksleri oyuna renk katıyor. Pikap sayesinde, birbirinden popüler şarkılar bir DJ edasıyla çalınıyor. Aral İthalat, oyunu bir Bond çanta içinde ve DJ aparatı, ayakları, Jay- Z ile Eminem’in oyun için üretilmiş CD’leriyle birlikte satacak. Kasım sonunda çıkacak Band Hero ile de tam bir müzik grubunu canlandırabileceksiniz. Aileler için ideal.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme