‘Şeytan’ın Müzikleri Bulundu!..

Yerli Müzik
Orta Asya cumhuriyetlerinden Özbekistan’da devlet televizyonunda yayınlanan "Melodi ve Felaket" adlı programda, Batı tarzı rock ve rap müziğin yaygınlaşması nedeniyle Özbek gençliğinin...
EMOJİLE

Orta Asya cumhuriyetlerinden Özbekistan’da devlet televizyonunda yayınlanan "Melodi ve Felaket" adlı programda, Batı tarzı rock ve rap müziğin yaygınlaşması nedeniyle Özbek gençliğinin tehlikede olduğu savunuldu. Son yıllarda radikal İslamcılarla başı dertte olan İslam Kerimov yönetimi, Batı tarzı demokrasiyi de "aşırı demokrasi" olarak niteleyerek, Batı’dan yapılan kültür ithalatına savaş açtı.

 

Ria Novosti’nin eski Sovyet propaganda filmlerine benzettiği Özbek devlet televizyonunun programında, rock müziğin "Afrika avlanma geleneklerinden" ve rap’in de "hapisanelerdeki mahkumlardan" türediği öne sürüldü.

 

Rapçilerin bol ve uzun pantolon giymesinin altında hapisane giysilerinin yattığını iddia eden televizyon "Kötü güçler tarafından üretilen bu şeytani müzik Batılı gençliği alçalttı, şimdi de Özbek gençliğine musallat oldu" yorumunu yaptı.

 

Özbekistan kısa bir süre önce de yayınlarında çok fazla seks unsuru bulunduğu gerekçesiyle iki Rus kanalını tamamen kapatmıştı.

 

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme