Öğrenci radyosunun “Kürtçe” açılımı

Yerli Müzik
Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Aslı Tunç, Radyo Vesaire’nin fakültenin internet radyosu olduğunu belirtti. Farklı dillerde öğrencilerin projelerini destekle...
EMOJİLE

Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Aslı Tunç, Radyo Vesaire’nin fakültenin internet radyosu olduğunu belirtti.

Farklı dillerde öğrencilerin projelerini desteklediklerini belirten Tunç, gelen son teklifin Kürtçe program olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

”Aslında önce izin almak istediklerini söylediler. Biz de ‘İzin almanıza gerek yok. Zaten ilkeleri belirliyoruz ve öğrencilerimize güveniyoruz. Dinleyici olacağına inanıyorsanız, bizim için sakıncası yok’ dedik. Fakülte olarak destekliyoruz. Dekanımız da destekledi tabii. İlk defa bir öğrenci radyosunda Kürtçe programımız var. Bundan gurur duyuyoruz.”
Program sunucularından Televizyon Haberciliği Programcılığı 4. sınıf öğrencisi Deniz Gündüz, programın büyük bölümünü Kürtçe sunduklarını ancak Kürtçe müzik seven ya da dinlemek isteyenlerin de anlaması için program aralarında Deniz Gündüz tarafından Türkçe bilgilendirme yapıldığını vurguladı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme