Müzik Ödülleri Açıklandı

Yerli Müzik
 Asuman Krause ve Behzat Uygur’un sunduğu 15. Kral Müzik Ödülleri, görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki törende ödüllerin sah...
EMOJİLE

 Asuman Krause ve Behzat Uygur’un sunduğu 15. Kral Müzik Ödülleri, görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki törende ödüllerin sahipleri, gazetecilerden köşe yazarlarına, söz yazarlarından yönetmenlere, meslek birliği temsilcilerinden DJ’lere, kulüp işletmecilerinden magazin gazetecilerine kadar 50 kişilik jürinin elektronik sistemle kullandığı oylar ve müzikseverlerin SMS’leriyle belirlendi.

Ödül gecesinin yıldızı sahnedeki performansıyla Müslüm Gürses oldu.

Jüri ve halk oylarının birleşmesiyle ödül almaya hak kazanan sanatçılar, Kral TV’den canlı yayınlanan törende açıklandı. Kral Müzik Ödülleri’ni kazanan sanatçılar şöyle:

Yılın Klibi
Feridun Düzağaç’ın Beni Bırakma adlı şarkısına çektiği klip açık ara birinciliği kazandı. Klibin yönetmeni Geoffroy Barbet Massin.

Yılın Fantezi Arabesk Sanatçısı
İsmail YK, Bas Gaza ismi albümüyle ödüle ulaştı.

Yılın Halk Müziği Sanatçısı
Sanatçı Şevval Sam Karadeniz şarkısıyla ödülü kazanan isim oldu.

Yılın Grubu
Mor ve Ötesi, Deli albümüyle yılın grubu seçildi.

Yılın Yeni Yeteneği
Murat Dalkılıç, Kasaba şarkısıyla ödüle layık görüldü.

Yılın Dizi Film Müziği
Pinhani’nin Kavak Yelleri şarkısı ödül kazandı.

KRAL FM Ödülleri
Ayla Dikmen, Anlamazdın’la ödülü aldı.

Yılın Pop Sanatçısı
Serdar Ortaç, Şeytan albümüyle yılın pop sanatçısı seçildi.

Yılın Şarkısı
Rafet El Roman, söz ve müziği Yusuf Güney’e ait olan Aşkı Virane şarkısıyla ödülü kazandı.

Kral Onur Ödülü
Ödül, Orhan Gencebay’a gitti.

MÜ-YAP Yaşar Kekeva Onur Ödülü
Ödül, Aydın Doğan’a verildi.

MÜYAP ÖDÜLLERİ

Gecede Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜ-YAP) ödülleri de sahiplerini buldu. Albümlerin çıkış tarihlerinden itibaren toplam satış rakamlarına göre düzenlenen ”Dijital”, ”Diamond”, ”Platin” ve ”Altın” ödüller sahiplerine verildi. Ödüle değer görülen sanatçılar şöyle:

Dijital Ödüller: Aslı Güngör, İsmail YK, Mustafa Ceceli, Serdar Ortaç, Ferhat Göçer, Rafet El Roman, Gülben Ergen.

Altın Ödüller: Sezen Aksu, Demet Akalın, Kazım Koyuncu, Rafet El Roman, Behzat Gerçeker, Gülben Ergen, Alişan.

Platin Ödüller: İbrahim Tatlıses, İsmail YK, Ebru Gündeş.

Diamond Ödüller: Tarkan, Ferhat Göçer, Serdar Ortaç.

BİR KLASİK: KRAL TV MÜZİK ÖDÜLLERİ
1994’te yayın hayatına başlayan Kral TV, 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine katıldı. Kral TV tarafından 1994 yılından itibaren her yıl düzenlenen Kral Müzik Ödülleri, MÜ-YAP tarafından 2003’ten bu yana düzenlenen Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri’yle birleşerek bu sene gücünü daha da artırdı.

www.kraltv.com.tr

50 KİŞİLİK JÜRİ:
Ödülleri belirleyen jüri, söz yazarları, yönetmenler, sanatçılar, meslek birliği temsilcileri, radyocular, DJ’ler, gazeteciler / köşe yazarları, kulüp işletmecileri ve magazin gazetecilerinden oluştu.

Büyük jüride yer alan isimler şöyleydi:
Ahmet San, Ahmet Selçuk İlhan, Ali Eyüboğlu, Ali İşitmez, Ali Kocatepe, Ali Rıza Binboğa, Aşkın Tuna, Atilla Özdemiroğlu, Ayhan Güngör, Ayşe Ersayın, Bedirhan Gökçe, Burak Yeter, Cengiz Semercioğlu, Deniz Akel, Ebru Köktürk, Ömer Faruk Sorak, Selim Çaldıran, Suat Ateşdağlı, Suat Aydoğan, Gönül Şen, Taşkın Sabah, Görgün Taner, Güneri Civaoğlu, Hüseyin Karadayı, Garo Mafyan, Füsun Alkan, Feyyaz Kuruş, Fehmi Koru, Mehmet Teoman, Koray Kasap, Mesut Yar, Michael Kuyumcu, Murat Meriç, Nihat Odabaşı, Zeynep Talu, Yüksel Aytuğ, İzzet Çapa, Orhan Gencebay, Lütfü Bayülgen, Umur Turagay, Hıncal Uluç, Cem Ceminay, İskender Paydaş, Ahmet Hakan, Mehmet Barlas, Ali Tekintüre, Tolga Akyıldız, Orhan Kahyaoğlu, Nihat Sırdar, Naim Dilmener, Mustafa Oğuz…

 

ADAY BELİRLEME SÜRECİ:
Kral TV ve MÜ-YAP yöneticileri tarafından belirlenen aday adayları, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından 5 adaya düşürülmüştü.

Her kategoride ödüle aday 5 sanatçı, kamuoyuna duyurularak halk oylamasına sunuldu. Ödül gecesi, jüri üyelerinin kullandığı elektronik oylar ile halk oyları birleşerek 5 sanatçının içinden ödül alacak isim, canlı yayında belirlendi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme