Lakatos, CRR’de konser verecek

Yerli Müzik
İstanbul- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Basın Danışmanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce Türkiye’de pek çok kez konser veren Lakatos, CRR’de 22 Mart Salı günü d...
EMOJİLE

İstanbul- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Basın Danışmanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce Türkiye’de pek çok kez konser veren Lakatos, CRR’de 22 Mart Salı günü dinleyenleri klasik müzikten caza, latin müziğinden tangoya çok yönlü bir müzik yolculuğuna çıkaracak.

Fiyatları 15, 20, 25 ve 30 TL olan konser biletleri, CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’te satışa çıkarıldı.

Klasik bir keman virtüozu, besteci, caz doğaçlamacısı ve aynı zamanda da bir aranjör olan Lakatos, Roman kemancılarının kralı Janos Bihari’nin soyundan geliyor.

9 yaşında bir çingene müzik topluluğunda birinci kemancı olarak görev alan Lakatos, 1984 yılında Budapeşte’deki Bela Bartok Konservatuvarı’nda klasik keman dersleri aldı. Lakatos, 1986 ve 1996 yılları arasında grubuyla beraber Brüksel’de konserler verdi ve oda müziği yaptı.
Roby Lakatos, Liszt, Brahms ve diğer Macar klasik bestecilerinin müziğiyle çingene müziği olarak bilinen Macar Romanlarının müziğini başarılı bir biçimde harmanlamasıyla geniş bir müziksever kitlesi tarafından beğeniyle takip edildi. [aa]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme