Kadife sesli kadın Salon’a geliyor

Yerli Müzik
Bağımsız müziğin ünlü ismi şarkıcı-söz yazarı Joan Wasser, namı diğer Joan As Police Woman, Garanti Caz Yeşili kapsamında 19 Mart Cumartesi akşamı saat 22.30’da Salon’da hayranlarıyla bulu...
EMOJİLE

Bağımsız müziğin ünlü ismi şarkıcı-söz yazarı Joan Wasser, namı diğer Joan As Police Woman, Garanti Caz Yeşili kapsamında 19 Mart Cumartesi akşamı saat 22.30’da Salon’da hayranlarıyla buluşacak. Indie rock alemlerinde kadife sesli kadın olarak tanınan Joan As Police Woman’ın konseri, Mart ayının kaçırılmayacak gecelerinden olacak.

Konser ve albümlerinde Lou Reed, Sherly Crow, Dave Gahan, Elton John, Antony and the Johnsons, Rufus Wainright gibi isimlerle iş birliği yapan Joan Wasser, henüz ilkokul yıllarında piyano ve keman çalarak başladığı müzik hayatına, genç yaşta evden kaçışıyla birlikte profesyonel olarak devam etti. Erkek arkadaşı Jeff Buckley’nin trajik ölümünün ardından, Buckley’nin müzisyen arkadaşlarıyla bir araya gelerek Black Beetle’ı kurdu. Erkek arkadaşının anısına kurduğu bu toplulukla, ilk defa kendi şarkılarını yazmaya başladı.

Joan Wasser, solo projesi olan Joan As Police Woman ismiyle ilk albümünü 2006 yılında yayımladı. Müzik otoriteleri tarafından çok beğenilen Real Life’ın ardından, 2008 yılında ikinci albümü To Survive’la, 30’lu yaşlarının sonunda kazandığı şöhreti pekiştirdi. Henüz 24 Ocak’ta yayımlanan son albümü The Deep Field ise sanatçının tartışmasız en iyi ve en önemli albümü olarak kabul ediliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme