Grammy’nin Efendisi O mu Olacak?

Yerli Müzik
Bu yıl 52. kez dağıtılacak olan Grammy ödüllerinde pekçok isim birden çok alanda aday gösterildi. Country şarkıcısı Taylor Swift 8 dalda aday gösterilerek Beyonce’ye rakip oldu. Hip-hop grubu Bl...
EMOJİLE

Bu yıl 52. kez dağıtılacak olan Grammy ödüllerinde pekçok isim birden çok alanda aday gösterildi.

Country şarkıcısı Taylor Swift 8 dalda aday gösterilerek Beyonce’ye rakip oldu. Hip-hop grubu Black Eyed Peas, sekiz yıl aradan sonra albüm yapan R&B şarkıcısı Maxwell ve rap şarkıcısı Kanye West 6 dalda aday gösterildi. David Guetta, Jay-Z ve Lady Gaga 5’er; Colbie Caillat, Michael Giacchino, Kings Of Leon, John Newton, RedOne, Bruce Springsteen, T-Pain, ve Keith Urban ise 4’er dalda aday gösterildi.

Yılın en iyi albümü ketagorisinde, ”I Am…Sasha Fierce” ile Beyonce, ”The E.N.D.” ile Black Eyed Peas, ”The Fame” ile Lady Gaga”, ”Big Whiskey And The Groogrux King” ile Dave Matthews grubu ve ”Fearless” ile Taylor Swift yarışacak.

En iyi şarkı dalında Lady Gaga’nın ”Poker Face”, Maxwell’in ”Pretty Wings”, Beyonce’nin ”Single Ladies (Put A Ring On It)”, Kings Of Leon’un ”Use Somebody” ve Taylor Swift’in ”You Belong With Me” adlı şarkıları aday gösterildi.

Adaylar, geçen yıl olduğu gibi televizyondan canlı yayımlanan Grammy Adayları Konseri sırasında açıklandı. Konserde Black Eyed Peas, DJ/yapımcı Guetta, Maxwell, Nick Jonas & The Administration, Sugarland ve LL Cool J sahne aldı.

52. Grammy ödülleri 31 Ocak 2010’da Los Angeles kentinde törende sahiplerini bulacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme