Film festivalinde rock konseri

Yerli Müzik
İKSV tarafından 2-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Film Festivali, 30. yılında sinema ve müzik dünyasının önde gelen iki ismini bir araya getiren benzersiz bir projeye ev sahipl...
EMOJİLE

İKSV tarafından 2-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Film Festivali, 30. yılında sinema ve müzik dünyasının önde gelen iki ismini bir araya getiren benzersiz bir projeye ev sahipliği yapıyor. Fransız sinemasının en özgün auteur yönetmenlerinden Claire Denis ve filmlerinde sık sık beraber çalıştığı İngiliz rock grubu Tindersticks, İstanbul Film Festivali 30. Yıl Özel Etkinliği kapsamında İstanbul’da buluşacak.

“Claire Denis Film Müzikleri 1996-2009 / Tindersticks Konseri – Müzik ve Film” başlığını taşıyan bu özel proje kapsamında dünyayı dolaşacak olan Tindersticks, projenin dünya prömiyerini 30. İstanbul Film Festivali kapsamında 11 Nisan Pazartesi akşamı saat 21.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleştirecek. Claire Denis ve Tindersticks işbirliğinin 15. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen konserde İngiliz grup, Claire Denis’nin beş filminden görüntüler eşliğinde, bu filmler için besteledikleri parçaları canlı olarak seslendirecek.

İstanbul Film Festivali takipçilerinin yakından tanıdığı ve geçtiğimiz yıllarda festivalin konuğu olarak İstanbul’a gelen Claire Denis, bu yıl ayrıca Altın Lale Uluslararası Yarışma Jürisi’nde de yer alıyor. Denis, yarışma filmlerinin gösterileceği 9-17 Nisan tarihlerinde İstanbul’da olacak. Festival’de Claire Denis için özel bir bölüm de yer alıyor. Tindersticks’in müziklerini yaptığı beş Claire Denis filminin festivalde izleyiciyle buluşacağı bölüm kapsamında, Denis’in Tindersticks ile ilk kez çalıştığı 1996 yapımı Nenette ile Boni’nin yanı sıra Her Gün Başka Bir Bela / Trouble Every Day, Davetsiz / L’intrus, 35 Tek Rom / 35 Rhums ve Beyaz İnsan / White Material gösterilecek.

Rock altyapılarını soul ve caz öğelerle birleştirdikleri farklı tarzlarıyla tanınan Tindersticks, kurulduğu 1991 yılından bu yayımladıkları sekiz albüm ve etkileyici sahne şovlarıyla, bağımsız müzik sahnesinin önemli topluluklarından… Sekiz uzun metrajlı film, iki belgesel ve birçok kısa film çeken Claire Denis ise Fransa’nın en önemli “auteur” yönetmenlerinden… Filmlerinde genellikle yöneten-yönetilen, köle-sahip, kadın-erkek, çocuk-yetişkin gibi ikiliklerin psikolojik derinliklerini inceleyen Denis’nin filmleri, yalnızca sert değil, avangart olarak da tanımlanıyor.

KONSER BİLETLERİ NEREDE – NE ZAMAN?

Claire Denis ve Tindersticks’i, İstanbul Film Festivali 30. Yıl Özel Etkinliği kapsamında İstanbul’da buluşturacak dünya prömiyerinin biletleri 4 Mart Cuma gününden itibaren İKSV’den (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi No: 5, Şişhane, pazar günleri hariç her gün 12.00–20.00 saatleri arası) ve Biletix satış kanallarından alınabilecek.

Konser biletleri ayrıca, 30. İstanbul Film Festivali’nin biletlerinin satışa çıkacağı 19 Mart Cumartesi gününden itibaren festival gişeleri Atlas, Beyoğlu ve Rexx sinemalarından da temin edilebilecek.

Konserin bilet fiyatları 80 TL, 50 TL ve 30 TL (öğrenci) olacak. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Lale üyeleri her zaman olduğu gibi yine öncelikli alabilecekleri biletlerinde %20-25 oranındaki özel indirimlerinden yararlanabilecekler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme