Ünlü Rockçıdan İsrail’e boykot çağrısı

Yabancı Müzik
Dünyanın en büyük organizasyonu “The Wall” turnesi kapsamında geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de muhteşem bir konser veren Roger Waters, mektubunda müzisyenleri, “etnik temizlik&...
EMOJİLE

Dünyanın en büyük organizasyonu “The Wall” turnesi kapsamında geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de muhteşem bir konser veren Roger Waters, mektubunda müzisyenleri, “etnik temizlik” yapmakla suçladığı İsrail’e karşı mücadeleye çağırdı.

Telegraph’ın haberine göre, dünya kamuoyunu da eleştiren Waters Birleşmiş Milletler ve Batı’nın bu konuda “gönülsüz” davrandığını yazdı.

‘BİZLERE KATILIN LÜTFEN’

“Rock and Roll ailesindeki kardeşlerim, size bu mektubu ben ve dünyadaki binlerce sanatçı tarafından uygulanan İsrail’e karşı kültürel boykota katılmanız için yazıyorum.

İsrail, uluslararası hukuk ve evrensel insan haklarına uygun davranana kadar İsrail’de sahneye çıkmayarak, gösteri yapmayarak veya İsrail hükümetiyle bağlı olan hiçbir kurumdan ödül veya fon kabul etmeyerek İsrail’deki ve işgal altındaki Filistin’deki apartheid uygulamalara karşı çıkan bizlere katılın lütfen.”

Ntmsnbc 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme