”Sev kardeşim” son yolculuğuna uğurlandı

Sanatçılar
Gümüşsuyu’ndaki evinde önceki gün hayatını kaybeden pop müzik şarkıcısı ve şarkı sözü yazarı Şenay Yüzbaşıoğlu için Dolmabahçe’deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi’nde cenaze töreni...
EMOJİLE

Gümüşsuyu’ndaki evinde önceki gün hayatını kaybeden pop müzik şarkıcısı ve şarkı sözü yazarı Şenay Yüzbaşıoğlu için Dolmabahçe’deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.
Törende, Şenay Yüzbaşıoğlu’nun kardeşleri Halil İbrahim Ekiz ve Şaziye Çatalbaş, taziyeleri kabul etti.

Törene, Melike Demirağ, İzzet Öz, Sezen Cumhur Önal, Bülent Özveren, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, modacı Erkan Özerman, eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen de katıldı. Cenazeye Sezen Aksu, Ferdi Tayfur ve Erol Evgin’in de çelenk gönderdiği görüldü.

Şenay Yüzbaşıoğlu’nun cenazesi, daha sonra Ayazağa Mezarlığı’na defnedildi.

Dostları O’nu anlattı

Sanatçı Melike Demirağ, Şenay Yüzbaşıoğlu ile dönemdaş olduklarını ve sanatçının sevgi şarkıları söylediğini belirterek,  ”Şenay’cığım dünyada ve Türkiye’de sevginin ne kadar önemli olduğunu anlatan şarkılar söyledi. Sanırım Şenay, gittiği yerlerde de sevginin en güzelini görecektir. Şu an sahnede ‘Hayat bayram olsa’ şarkısıyla final yapıyorum. ‘Sev Kardeşim’ şarkısını da tekrar söylemek isterim. Yolu açık olsun. Şenay belki yıllardır ortada yoktu ama bugün burada bir çok seveni ve dostlarıyla onu uğurladık.”
 
Eski CHP milletvekili Mehmet Sevigen, ”Türkiye, sadece bir sanatçısını kaybetmedi. Şenay Yüzbaşıoğlu, şarkıları ve türküleriyle siyasete ilk mesajı veren bir sanatçımızdı. O dönemlerde de Türkiye’de şarkılarıyla topluma bir şeyler anlatan bir sanatçıydı” diye konuştu.

Modacı Erkan Özerman, Şenay Yüzbaşıoğlu ile uzun yıllar önce yurt dışına diplomatik turnelerine çıktığını ve kendisini gençliğinden beri çok iyi tanıdığını söyledi. Özerman, "Yurt dışında Türkiye’yi temsil etti ve çok iyi dereceler aldı. Yurt dışında longplayi yapılmış nadir sanatçılardandı. Daha sonra Şerif Yüzbaşıoğlu ile evlendiler, onun müzisyeni oldu. Taksim Meydanı’nda sayın Ecevit’le beraber şarkısını söyledi. Bir devrin en popüler sanatçısıydı. Eşini kaybettikten sonra kırıldı ve sahnelerden çekildi” dedi.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme