Jackson’ın Doktoru Suçlu Bulundu

Sanatçılar
2009’da hayatını kaybeden pop yıldızı Michael Jackson’ın ölümüyle ilgili davada mahkeme jürisi, Jackson’ın doktoru Conrad Murray’i ölüme sebebiyet vermekten suçlu buldu. ABD...
EMOJİLE

2009’da hayatını kaybeden pop yıldızı Michael Jackson’ın ölümüyle ilgili davada mahkeme jürisi, Jackson’ın doktoru Conrad Murray’i ölüme sebebiyet vermekten suçlu buldu.

ABD’de mahkeme, ünlü şarkıcı Michael Jackson’ın doktorunu ihmal ve tedbirsizlikle ölüme sebebiyet vermekten suçlu buldu. Mahkeme, Dr. Conrad Murray’ın 25 Haziran 2009’ta Jackson’a güçlü bir anestezi ilacı olan "propofol"den aşırı dozda vererek ölümüne yol açtığına hükmetti.

Yaklaşık altı hafta süren mahkeme sürecinde Murray, suçlamaları reddetmişti.  Savunma avukatları da ünlü şarkıcının ölümcül dozu kendisinin aldığını ileri sürmüştü.

Los Angeles’taki mahkemenin yedi erkek ve beş kadından oluşan jürisi, bu süre içersinde 49 tanığı dinledi, mahkemeye sunulan 300 belgelik delilleri inceledi.

4 yıl hapis ve doktorluktan men

Tutuklanarak cezaevine gönderilen 58 yaşındaki Conrad Murray’nin cezası 29 Kasım’da açıklanacak. O tarihe kadar cezaevinde kalacak olan Murray’nin, 4 yıl hapse mahkûm edilebileceği ve doktorluk lisansının iptal edilebileceği belirtiliyor.

Los Angeles Adli Tıp Kurumu, yapılan otopside Jackson’ın kanında propofolün yanı sıra lorazepam, midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğunu açıklamıştı.

“Adalet yerini buldu”

Mahkeme kararı Jackson ailesini memnun etti. Jackson’ın müzisyen kardeşlerinden Jermaine, “Adalet yerini buldu. Hiçbir şey  Michael’ı geri getirmeyecek ama Murray’nin suçlu bulunmasına sevindim” dedi.

Sanatçının annesi Katherine, “Şimdi daha iyi hissediyorum” derken, şarkıcı kardeşi La Toya Jackson da karardan duyduğu memnuniyeti  “Michael yukarıdan bize bakıyordu“ sözleriyle ifade etti.

Mahkeme binası önünde bekleyen Michael Jackson hayranları da kararı sevinçle karşılarken, mahkemenin sonucunu şarkıcının ünlü “Beat It“ şarkısını söyleyerek kutladı.

DW

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme