Fazıl Say’ın yargılanmasıyla ilgili ne dedi?

Sanatçılar
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, piyanist ve besteci Fazıl Say’ın ”Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerlerini alenen aşağıladığı” iddiasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası...
EMOJİLE

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, piyanist ve besteci Fazıl Say’ın ”Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerlerini alenen aşağıladığı” iddiasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına ilişkin, yaptığı açıklamada, kendisinin, sanatçılarla polemik konusu olabilecek herhangi bir söz söylemekten özellikle kaçındığını söyledi.

”Adı geçen arkadaşımızla ilgili de bu hassasiyetimi hep söylemiştim” diyen Günay, ”Ama arkadaşımız iyi cümleden bile bir tartışma konusu çıkarma konusunda özel bir gayrete sahip” ifadelerini kullandı.

Fazıl Say’ın hakkındaki davadan aklanmasını temenni ettiğini belirten Günay, ”Hiçbir arkadaşımızın toplumun duygularını rencide ettiği iddiasıyla yargı önüne çıkarılmasını temenni etmem. Sanatçılar toplumun duygularına karşı elbette dikkatli, ölçülü ve saygılı olmalıdırlar. Umuyorum ki herkesi rahat ettiren bir karar verir mahkemeler” diye konuştu.

Günay, ayrıca söylediklerinin dışında tartışmaya dahil olmak istemediğini de vurguladı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme