Berkant son yolculuğuna uğurlanıyor

Sanatçılar
Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden Türk pop müziği sanatçısı Berkant Akgürgen için Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda tören düzenlendi. Törene Berkant’ın eşi Engin Akgürge...
EMOJİLE

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden Türk pop müziği sanatçısı Berkant Akgürgen için Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda tören düzenlendi.

Törene Berkant’ın eşi Engin Akgürgen, oğulları Övgü ve Öykü ile ağabeyi Bülent Akgürgen’in yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik ve aralarında Sezen Cumhur Önal, Selçuk Ural, Ali Rıza Binboğa, Erol Büyükburç, Ali Kocatepe ve Selami Şahin’in de bulunduğu çok sayıda sanatçı katıldı.

Ali Kocatepe’nin hazırladığı Berkant belgeselinden bir bölümün gösterilmesiyle başlayan törende konuşan Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdür Abdurahman Çelik, sanatçının ailesine ve sevenlerine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay adına baş sağlığı diledi.

Sezen Cumhur Önal, ”Türk pop müziğinin tarihsel gelişimi içinde ilk önemli isim, öncü isim;  Berkant’tır” dedi.

Şarkıcı Selçuk Ural da ”Dünyanın en beyefendi adamıydı. Sadece şarkılarını söyledi. Hiç bir polemiğe girmedi” ifadesini kullanırken, göz yaşlarını tutamadı.

Berkant’ın eşi Engin Akgürgen ise ”İlk defa onsuz Samanyolu’nu dinliyorum. Hiç ayrılmazdık” diye konuştu.

Berkant’ın cenazesi daha sonra Teşvikiye Camisi’ne götürüldü.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme