Beatles’ın incileri şimdi dökülüyor

Sanatçılar
Grubun dağılma nedenlerine de ışık tutan ve müzisyenlerin bu süreçte birbirlerine ne kadar kızgın olduklarını ortaya koyan mektubun 40 bin pounda alıcı bulacağı tahmin ediliyor. John Lennon, grubun da...
EMOJİLE

Grubun dağılma nedenlerine de ışık tutan ve müzisyenlerin bu süreçte birbirlerine ne kadar kızgın olduklarını ortaya koyan mektubun 40 bin pounda alıcı bulacağı tahmin ediliyor.

John Lennon, grubun dağılmasından bir yıl sonra, 1971 yılında yazıldığı tahmin edilen mektuba “Tanrı yardımcın olsun” sözleriyle son vermiş. Bu mektup, McCartneylerin önceden yazdığı bir mesaja cevaben kaleme alınmış. Bunu, Lennon’un yazdığı şu cümleden anlamak mümkün: “Senin mektubunu okurken, bunu orta yaşlı ve huysuz bir Beatles hayranı mı yazdı diye merak ettim.”

John Lennon, mektubunda, karısı Yoko Ono’ya karşı davranışlarından ötürü diğer Beatles üyelerini de suçluyor. Yoko Ono, John Lennon’u Beatles grubundan uzaklaştırmakla suçlanmıştı. Mektubunda, “Ne demek istediğimi anladığını umuyorum (…) Sen ve benim diğer ‘kibar’, ‘özverili’ arkadaşlarım Yoko’ya ve bana saldırdınız” diyen Lennon, 1965 yılında Beatles üzerinden Britanya Kraliçesi’nin verdiği şövalyelik ünvanını kabul etmekten dolayı pişmanlık duyduğunu da belirtiyor. John Lennon, Britanya’nın dış politikasını eleştiriyordu. 

“Altın plağını al ve uç”

Mektubunda, “Beatles üyesi olmaktan dolayı utanmıyorum. Her şey Beatles’da başladı” diyen John Lennon, “Kesinlikle, dünyayı değiştirdik – ama dene ve bunun üzerinden takip et- Altın plağını al ve uç” ifadelerini de kullanıyor. Bir koleksiyoncu tarafından Lennon ailesinin bir üyesinden alınan mektup, önümüzdeki ay Beverly Hills’de satılacak. [TELEGRAPH]

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme