236 Metre Yükseklikte Konser

Sanatçılar
Piyanist Tuluyhan Uğurlu, ”Sonsuza Kadar İstanbul” adlı eserini, İstanbul’un en yüksek binası olan Sapphire’nin seyir terasında seslendirdi.   Uğurlu’nun ”...
EMOJİLE

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, ”Sonsuza Kadar İstanbul” adlı eserini, İstanbul’un en yüksek binası olan Sapphire’nin seyir terasında seslendirdi.  

Uğurlu’nun ”Dünya Başkenti İstanbul”un ardından bu kent için yazdığı ikinci eser olan ”Sonsuza Kadar İstanbul”u 236 metre yükseklikte seslendirdiği konser, müzikseverlerden büyük ilgi gördü.

Konser, ”Asya ve Avrupa’nın Büyülü Buluşması”, ”Aşkların ve Aşıkların Şehri”, ”Sinan Göklere Yükseliyor”, ”İstanbul’da Sonbahar”, ”Sana Dün Bir Tepeden Baktım”, ”İstanbul Esaretle Tanışıyor”, ”Kurtuluşa Doğru” ve ”24 Saat İstanbul” adlı 8 bölümden oluştu.

Uğurlu, Sapphire’nin seyir terasında konser vermesinin nedenini daha önce yaptığı bir açıklamada şöyle ifade etmişti:

”Yaşam, sizin dünyaya ve hatta kainata nereden baktığınıza bağlı olarak gelişiyor. 2006’dan beri dinleyicimi dünya başkentinin (İstanbul) tarihi mekanlarında gezdirmeye, yaşadığımız bu muhteşem kenti, farklı bir bakışla görmeye ve düşündürmeye çalıştım. Şimdi hep birlikte insanın yapabileceği en ileri teknolojiyle imar edilen bir çağdaş başyapıta, İstanbul’un zirvesine çıkıyoruz ve kente bir de yukarıdan bakıyoruz. Günlük karmaşadan uzak, güzellikleri ve eksiklikleriyle İstanbul’u izliyoruz. Ve zirve noktasında kendimize soruyoruz: ‘Ben bugüne kadar türlü güzelliklerini yaşadığım, o büyük enerjisini paylaştığım bu kent için ne yapabilirim, ne düşler kurabilirim?’ Birlikte düşlerimizde İstanbul’u geleceğe hazırlıyoruz. Düşlerimizin sınırı yok. Düşlerimize kimse karışamıyor. Ve şunu çok iyi biliyoruz ki, her şey düşlerle başlıyor ve dünya geleceğe hazırlanıyor.”

Kanalturk.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme