Salon Farklı Sesleri Ağırlıyor

Albümler
Salon, Aralık ayının son günlerinde sahnesinde farklı sesleri ağırlamaya devam ediyor. Her sene Avrupa’nın büyük kentlerinde şehrin ünlü gruplarını seyirciyle buluşturan "Vans Off The Wall ...
EMOJİLE

Salon, Aralık ayının son günlerinde sahnesinde farklı sesleri ağırlamaya devam ediyor. Her sene Avrupa’nın büyük kentlerinde şehrin ünlü gruplarını seyirciyle buluşturan "Vans Off The Wall Music Night" serisinin İstanbul ayağı 23 Aralık Cuma gecesi Salon’da gerçekleştirilecek. İstanbul alternatif müzik sahnesinin kült grubu Nekropsi ise uzun bir aradan sonra 24 Aralık Cumartesi gecesi Salon’da hayranlarıyla buluşacak.

İstanbul’dan farklı sesler "Vans Off The Wall Music Night" ile Salon’da

Dünyanın birçok ülkesinde bu yıl dördüncü defa düzenlenen, farklı sesleri ve çeşitli türleri bir araya getiren "Vans Off The Wall Music Night" etkinliğinin İstanbul ayağı, 23 Aralık Cuma gecesi saat 21.30’da Salon’da! Vans’in sponsorluğunda, Bant Mag işbirliğiyle gerçekleştirilecek etkinlikte sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da merak uyandıran İstanbul’un beş özgün ismi sahne alacak. Hayvanlar Alemi, Kim Ki O, Haossaa, Grup Ses Beats ve DJ Berk Çakmakçı, Salon takipçilerine müzik dolu bir gece yaşatacak.

Geceye, The Guardian tarafından "günün grubu" seçilen Hayvanlar Alemi, geçen yıl plak formatında yayımladıkları albümleriyle Avrupa’da ses getiren powerpop ikili Kim Ki O, Yalın müziğiyle kesintisiz enerji ve ritim sağlayan Haossaa ile 60 ve 70’lerde Türkiye’de yayımlanan funk altyapılı parçaları yeniden düzenlediği canlı setiyle Grup Ses Beats imzasını atacak. Gecenin sonunda ise farklı tarzıyla DJ Berk Çakmakçı sahne alacak.

Bugüne kadar Anti Flag, The Swellers, Funeral for a Friend, Fightstar, Kids in Glass Houses ve Pulled Apart By Horses gibi isimleri ağırlayan Vans Off The Wall Music Night 2011, 18 Kasım-28 Aralık tarihleri arasında İngiltere, İrlanda, Avusturya, Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre, İsveç, Finlandiya, Belçika ve Türkiye’de eşzamanlı olarak yapılacak. Gecenin biletleri 30 TL (ayakta) ve 20 TL (öğrenci) üzerinden, Biletix satış kanalları veya Salon gişesinden temin edilebilir.

Nekropsi, uzun bir aranın ardından ilk konserini Salon’da veriyor!

İstanbul alternatif rock müzik sahnesinin kült grubu Nekropsi, 24 Aralık Cumartesi gecesi saat 22.30’da Salon’un konuğu olacak. Mi Kubbesi adlı ilk albümlerini 1995 yılında yayımlayan topluluk, aynı yıl Roxy Müzik Günleri’nde "en iyi avant-garde grup" seçildi. İkinci albümleri 10 Yılda Bir Çıkar, Sayı 2, 2005 yılında yayımlandı. Son albümleri Nekropsi 98’i geçtiğimiz yıl piyasaya çıkaran grup, yurt içi ve yurt dışındaki sahne performanslarıyla kendilerine büyük bir hayran kitlesi edindi.

Cevdet Erek (davul, vokal), Kerem Tüzün (bas, vokal), Cem Ömeroğlu (gitar, vokal) ve Gökhan Goralı’dan (gitar) oluşan Nekropsi’nin, uzun bir aradan sonra ilk kez Salon’da vereceği konser kuşkusuz Aralık ayının kaçırılmaması gereken gecelerinden. Konser öncesinde seyircileri geceye hazırlayacak DJ Hakan Tamar konser sonrasında da hareketli müzikleriyle eğlendirmeye devam edecek. Gecenin biletleri 30 TL (ayakta) ve 20 TL (öğrenci) üzerinden, Biletix satış kanalları veya Salon gişesinden temin edilebilir.

Salon gişesi Pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir. Lale Kart sahipleri bilet alımlarında %25’e varan özel indirimlerden yararlanabilirler.