Duman İnternetten ‘Canlı’ Yayında

Albümler
3 Haziran’da Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanacak olan ‘Canlı’, 15 gün boyunca ilk kez ve sadece www.muzikicinefes.com sitesinde yer alacak. Albümdeki şarkılar, 2010 ve 2011 yıllarınd...
EMOJİLE

3 Haziran’da Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanacak olan ‘Canlı’, 15 gün boyunca ilk kez ve sadece www.muzikicinefes.com sitesinde yer alacak. Albümdeki şarkılar, 2010 ve 2011 yıllarında yapılan beş farklı konserin kayıtlarından oluşuyor.

Merakla beklenen çalışmanın en büyük özelliği, bazı Duman şarkılarının akustik olarak yeniden yorumlanması. ‘Dibine Kadar’, ‘Sarhoş’, ‘Elleri Ellerime’ ve ‘Haberin Yok Ölüyorum’ gibi şarkıların akustik yorumlarının yer aldığı albümün bir diğer sürprizi ise cover şarkılar. Yıllar önce Erkin Koray’ın yorumladığı söz ve müziği Burhan Bilgin’e ait olan ‘Sen Yoksun Diye’ ve Aşık Veysel’in ‘Kara Toprak’ türküsü albümün dikkat çeken çalışmalarından. Duman, yeni albümü ‘Canlı’yı muzikicinefes.com sponsorluğunda 4 Haziran gecesi İstanbul Studio Live’da gerçekleştireceği konserle kutlayacak.

Radikal Gazetesi