Cohen ile En Derin Zorluklara

Albümler
60 yıla uzanan müzik kariyeriyle yaşayan efsane, müzisyen ve şair Leonard Cohen’in 8 yıl aradan sonra yayınladığı ilk stüdyo albümü. Albümün 10 şarkısı; Cohen’in şairane bakış açısıyla aşk...
EMOJİLE

60 yıla uzanan müzik kariyeriyle yaşayan efsane, müzisyen ve şair Leonard Cohen’in 8 yıl aradan sonra yayınladığı ilk stüdyo albümü.

Albümün 10 şarkısı; Cohen’in şairane bakış açısıyla aşk, ilişkiler, cinsellik, kayıp ve ölüm gibi insan varoluşunun en derin zorluklarını ele alıyor. Sanatçının en manevi albümü sayılabilecek "Old Ideas" albümü şefkat ve anlayıştan ilham alıyor.

Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders ve Dino Soldo prodüktörlüğünü yaptığı albümde Leonard Cohen’in eşsiz sesini Dana Glover, Sharon Robinson, The Webb Sisters (Hattie and Charley Webb) ve Jennifer Warnes vokalleri ile tamamlıyor. Albümün kapak tasarımı ise Leonard Cohen’in kendisine ait.

"Old Ideas"ın kayıtları Ocak 2011’de başladığında birçok şarkı ve şarkı sözü zaten uzun yıllar yapılan çalışmanın eseri olarak yeni albümde yer almayı bekliyordu. Albümün iki yeni şarkısı "Lullaby" ve "Amen"in ilk kayıtları 2007 yılında yapılmış ve sanatçının tüm biletleri tükenen dünya turnesi esnasında seslendirilmişti. Cohen’in yeni albümünün ipuçlarını sanatçının Ekim ayında İspanya’daki "Principe de Asturias" edebiyat ödülü kabulü esnasındaki konuşmasında paylaşmıştı.

"Yaşım ilerledikçe sesimi nasıl kullanmam gerektiği daha iyi anladım. Bunun için yapmam gereken, asla yas tutmamaktı. Hepimizi bekleyen büyük kaçınılmaz yenilgiyi ifade etmek ise, saygınlık ve güzelliğin katı sınırları içinde yapılmalıydı."

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme